Міністерство фінансів України хоче, щоб банки давали кредити на проекти капітального будівництва з державною гарантією під 10%. Про це сьогодні повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні у нас є держпапери, які ми розміщуємо під 14% -14,1%, ця ставка також має тенденцію знижуватись. А бажання щодо проектів по капітальному інвестуванню - хотілось би ставку: облікова ставка (7%) плюс 2% маржі, максимум 10%. Це проекти для всього суспільства", - повідомила Пахачук.
В свою чергу, голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін зазначив, що банки готові кредитувати під 15%.
"Ми сьогодні без держгарантії кредитуємо від 18 до 23%, під держгарантію під 15% можемо кредитувати", - зазначив Тимонькін.
При цьому, за словами радника голови правління "Дочірнього банку "Сбєрбанку Росії" Василя Рогового, поки не переглянутий бюджет, невідомо остаточно скільки коштів держава готова передбачити під державні гарантії.
"Поки що декларується 50 млрд грн, але ви розумієте, що макроцифра, яка впливає на макроситуацію не тільки з бюджету, а з усією економічною дійсністю і вона може спрацювати або на благо або може поглибити ті всі ці диспропорції, які ми спостерігаємо в реальному секторі сьогодні", - вважає Роговий.
Він підкреслив, що механізм кредитування під державні гарантії має в Україні негативну історію, і тому треба добре подумати перш ніж братися за його реалізацію. Він висловив думку, що при можливості кредитування близько двох тисяч проектів буде присутній лобізм.
Читайте також: Кабмін вирішив створити Економічну раду, що контролюватиме видачу кредитів під держгарантії, - нардеп