ua en ru

Міненерго РФ: Питання про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" повинне бути спочатку вирішене на корпоративному рівні.

Питання про об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" повиненне бути спочатку вирішене на корпоративному рівні. Про це заявив журналістам в Угличі міністр енергетики РФ Сергій Шматко, передає РБК. "З нашої сторони зроблена однозначна пропозиція, сформульована на найвищому політичному рівні", - нагадав міністр. Тепер, за його словами, справа компаній - обговорити варіанти спільного бізнесу і запропонувати переконливу модель взаємовигідної співпраці. "Якщо компанії зможуть розробити переконливий сценарій об'єднання, переконати, що цей союз взаємовигідний, то тоді це може отримати підтримку на більш високому рівні. Поки ця розвилка не пройдена", - сказав він. При цьому С.Шматко уточнив, що питання модернізації української газотранспортної системи, транзиту газу через Україну і об'єднання газових компаній повинні розглядатися в комплексі.

Нагадаємо, в кінці квітня 2010 р. прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз". Тоді ж глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання двох компаній буде збудовано на основі обміну активами "по всьому газовому ланцюжку" від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам. Він додав, що пропозиція В.Путіна про об'єднання активів двох компаній викликала позитивну реакцію української сторони.

Пізніше цього ж дня прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що українська сторона готова розглянути ініціативу РФ по об'єднанню компаній. За його словами, "цю ідею В.Путін висловив експромтом". "Що ж, ми експромти розглядатимемо і вивчатимемо конкретні пропозиції", - відзначив М.Азаров.

В середині травня Президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" неможливе. "Якщо 50 на 50 буде, тоді це буде цікаво", - заявив він, відзначивши, що "це буде вигідно для України". Разом з тим він підкреслив, що "Газпром" ніколи не погодиться з цим". "Це такий своєрідний жарт. Що стосується об'єднання на будь-яких інших умовах, це неможливо", - заявив Президент України.

У свою чергу Президент Росії Дмитро Медведєв, коментуючи заяву свого українського колеги, нагадав, що "Газпром" коштує близько 150 (за найнижчою оцінкою) або 200 (за найвищою, досить високою) млрд дол.". "Нафтогаз" коштує трохи менше, при всій пошані до нього", - додав він. Президент РФ додав, що об'єднання активів "вимагає гранично коректних розрахунків".