Міненерго і учасники ринку погодили тариф для ТЕС на рівні 1,12 грн/кВт-год
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, компанії ДТЕК, "Центренерго" і "Донбасенерго" підписали протокол про внесення уточнень в прогнозний баланс України на 2015 р. з урахуванням реальних показників роботи галузі в першому кварталі. Про це повідомляє "Енергетика України", посилаючись на учасників ринку.
Документ, зокрема, передбачає встановлення середньозваженого тарифу для ТЕС на рівні не нижче 1,12 грн/квтг.
Для забезпечення проходження опалювального сезону 2015/2016 р. і вироблення електроенергії на склади ТЕС повинно бути поставлено 28,5 млн т вугілля.
Обсяг імпорту електроенергії скоректований до 1,6 млрд квтг, що на 2,2 млрд квтг менше затвердженого енергобалансу.
Як повідомлялося, в енергосистемі України виник дефіцит потужності в обсязі до 2000 МВт. Запаси вугілля на складах теплоелектростанцій опустилися до історичного мінімуму і становлять менше 750 тис. т. З-за відсутності палива не працювали 24 енергоблоків та один корпус ТЕС сумарною потужністю 6924 МВт.
Підприємства теплової генерації не можуть закупити вугілля з-за низького тарифу на відпуск електричної енергії та боргів ДП "Енергоринок" за вироблену продукцію. З урахуванням рівня неоплат за вироблену електроенергію, ціна вугілля в тарифі ТЕС дорівнює 800 грн/т. Фактична вартість вугілля вітчизняного видобутку становить близько 1500 грн/т, імпортного - понад 2000 грн/т. Борги ДП "Енергоринок" перед тепловою генерацією збільшилися до 7,8 млрд грн. Приріст боргу за березень 2015 р. оцінюється в 1,6 млрд грн. Перший квартал 2015 р. генеруючі компанії ТЕС закінчили з рентабельністю мінус 24%. Держкомпанія "Центренерго" заявила про збитки в першому кварталі 2015 р. на рівні 400 млн грн.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та коммуналных послуг (НКРЕКП) підвищила тариф на вироблювану електроенергію всіма видами генерації: АЕС, ГЕС і ТЕЦ, крім підприємств теплової генерації. Також регулятор збільшив "Енергоринку" ціну закупівлі російської електроенергії на квітень на 6,8%.