ua en ru

Міненерго має намір пом'якшити вводяться норми вмісту біоетанолу в паливі

Міненерго направило в Кабінет міністрів законопроект, який передбачає зниження обов'язкової частки біоетанолу в бензині з 5% до 3%.

Міненерго направило в Кабінет міністрів законопроект, який передбачає зниження обов'язкової частки біоетанолу в бензині з 5% до 3%, повідомляє "Комерсант-Україна".

Вчора Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило на розгляд Кабінету міністрів проект закону "Про внесення змін у закон "Про альтернативні види палива". У документі пропонується перенести термін набрання чинності норми про обов'язковий вміст біоетанолу в моторному бензині. Мова йде про те, що обов'язковим додавання біоетанолу в кількості 3-5% повинно стати з 1 липня цього року. З 2016 року цю норму повинні підвищити до 5-10%.

Пропонується також дозволити додавати в сумішеві бензини не тільки етиловий спирт, але і вироблені на його основі біокомпоненти. У Кабміні підтвердили отримання документа, однак надати коментарі на момент підписання номера до друку не змогли.

Нагадаємо, у 2012 році парламент прийняв закон "Про виробництво та використання моторного палива з вмістом біокомпонентів", яким вводиться норма про обов'язкове додавання біоетанолу в бензин. Зокрема, на 2013 рік встановлювалася рекомендаційна норма вмісту біоетанолу - не менше 5%. Однак у 2014-2015 роках вона повинна була стати обов'язковою, а з 2016 року вміст спирту в бензині повинно бути не менше 7%. За ухвалення закону виступали виробники біоетанолу. На сьогоднішній день його виробляють заводи "Укрспирту", а також приватні компанії, в числі яких Узинський цукровий завод, "Біохім Груп", "КоронАгро", "Інтеркрайт", "Еко-Енергія".

У грудні минулого року учасники українського нафторинку і голова Міненерго Едуард Ставицький домовилися відкласти це до 1 липня 2014 року і знизити норму обов'язкового додавання біоетанолу в усі бензини з 5% до 3%. Вчора у відомстві відмовилися коментувати це питання.

Однак джерело в міністерстві розповіло, що чинні стандарти якості нафтопродуктів не дозволяють використовувати паливо із вмістом більш як 5% біоетанолу.

"Рішення про обов'язкове введення біодобавок приймалося поспіхом. Виявилося, що у нас немає ні стандартів, ані нормативної бази, ні розробленої процедури контролю за виконанням закону", - зазначив співрозмовник .

За його словами, зараз Міненерго разом з Міністерством аграрної політики і продовольства та галузевими інститутами займаються розробкою відповідної нормативної бази.

В Мінагрополітики заявили, що нова пропозиція є "компромісним варіантом, який влаштовує всі сторони".