Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ, обсяг яких в 3,3 рази нижче за плановий показник, буде збалансована за рахунок поставок вугілля із-за кордону згідно контрактів, які вже укладені енергетичними компаніями.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву міністра енергетики Германа Галущенка.
"На сьогодні на складах ТЕС і ТЕЦ накопичено 846 тис.тонн вугілля. Є відставання від графіку, але ми бачимо збалансованість за рахунок договорів по імпорту вугілля. Імпорт вже відбувається, договори укладені в цьому плані ми бачимо, що система буде збалансована", - сказав він під час засідання Кабінету міністрів у середу, 6 жовтня.
За даними міністерства енергетики, державні ТЕС станом на початок жовтня відчувають дефіцит вугілля і працюють в режимі мінімального складу обладнання.
За даними міністерства, запасів вугілля на трьох державних ТЕС залишилося на 11 днів.
Раніше державна компанія "Центренерго" повідомила, що протягом листопада-грудня 2021 року має надійти 350 тис. тонн вугілля з Польщі, 100 тис. тонн - з Казахстану і 37,5 тис. тонн - із США.
ДТЕК планує у грудні 2021 року та січні 2022 року отримати вугілля із США від компанії HC Trading (Heidelberg Cement Group), також компанія імпортує паливо із Польщі та Казахстану.
За даними видання ExPro, станом на 6 жовтня еталонна ціна вугілля в порту Роттердам зросла до 246,5 дол/тонну і досягла рекорду за останні 10 років.
Зокрема, з початку травня 2021 року ціна виросла майже в чотири рази. За даними Міненерго, станом на 5 жовтня фактичні запаси вугілля складали 841,2 тис. тонн, а планові - 2,7 млн тонн (відставання у 3,3 рази).