ua en ru

Мінекономрозвитку має намір зацікавити світових виробників сільгосптехніки налагодити виробництво в Україні

Сільськогосподарська галузь на сьогодні - одна зі сфер, яка виробляє продукцію, що користується попитом. Більш того, попит на неї постійно росте, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Тож цієї позитивною тенденцією необхідно скористатися для стимулювання розвитку інших напрямів реального сектора економіки. Про це заявив під час брифінгу 9 квітня директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Євген Олейніков.

За його словами, є два шляхи розвитку цієї прибуткової сфери: або розвивати тільки сільгоспвиробництво, при цьому суміжних галузей не розвивати і користуватися продукцією (сільгосптехніка, мінеральні добрива та інші складові, необхідні для успішного ведення аграрного виробництва), виготовлені за межами України. Це - шлях в нікуди, тому що таким чином ми будемо сприяти розвитку національних економік інших країн, до того ж потрапляючи до них у залежність.

Другий шлях, обраний Мінекономрозвитку, за рахунок стабільно працює галузі сільського господарства - стимулювати у власній державі розвиток виробництва товарів суміжних галузей, для подальшого успішного розвитку АПК. Зокрема, мова йде і про виробництво сільгосптехніки.

"Мінекономрозвитку і Міністерство аграрної політики і продовольства ведуть зараз переговори з низкою відомих виробників сільгосптехніки, щоб вони починали в Україні або будувати, чи модернізувати існуючі підприємства з виробництва цієї техніки. На першому етапі, щоб забезпечити потребу внутрішнього ринку, а на другому - щоб забезпечити перехід до поставок з території України на світові ринки сільгосптехніку, вироблену в Україні. Як свідчить досвід інших держав, така практика може бути успішною, якщо створити відповідні умови для світових виробників. Сьогодні вже йдуть переговори, але поки вони не будуть закінчені, ми їх коментувати не можемо", - резюмував Олейніков.