Мінекономіки пропонує створити Агентство з питань державних закупівель, - законопроект.
Мінекономіки України пропонує створити Агентство з питань державних закупівель. Про це йдеться у законопроекті про здійснення державних закупівель, який опублікований на сайті міністерства.
Зокрема, за законопроектом, відповідний уповноважений орган належить до сфери управління Міністерства економіки України. Уповноважений орган очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади міністром економіки України.
Агентство забезпечує реалізацію державної політики у сфері державних закупівель шляхом здійснення функцій регулювання, нагляду і координації, а саме моніторинг державних закупівель; ведення обліку закупівель шляхом збирання інформації про заплановані закупівлі та результати процедур закупівель; погодження застосування процедури закупівлі в одного учасника.
Агентство матиме право вимагати від замовників подання звіту про результати проведення процедури закупівлі; встановлювати строки подання замовниками інформації про заплановані закупівлі та укладені договори про закупівлю; отримувати в установленому порядку від підприємств, установ, організацій, а також органів, які здійснюють державне регулювання і контроль у сфері закупівель, правоохоронних органів документи та інформацію, які необхідні для виконання функцій; направляти до органу оскарження запит з приводу можливого виявлення порушення замовником або учасником процедури закупівлі законодавства при проведенні процедур закупівель; приймати рішення про скасування процедури закупівлі у разі виявлення порушень законодавства про державні закупівлі виключно на підставі звернення органа оскарження або суду;
Органом оскарження пропонується призначити Антимонопольний комітет, який розглядатиме скарги при здійсненні державних закупівель.
Держкомстат України відповідає за здійснення моніторингу цін на товари, роботи і послуги, визначення їх базових цін закупівлі та їх щомісячне оприлюднення шляхом розміщення на власному веб-сайті в мережі Інтернет та публікацією у власних друкованих виданнях.
Згідно законопроекту закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; вільний вибір (якщо вартість предмета закупівлі не перевищує 500 тис. грн, при цьому ціна товарів, робіт або послуг повинна не перевищувати базову ціну закупівлі не більш ніж на 15%); запит цінових пропозицій (сума закупки не перевищує 1 млн грн, мінімум три учасники); попередня кваліфікація учасників і закупівлі у одного учасника (за узгодженням з розпорядниками держкоштів - до 10 млн грн, з Агентством з питань держзакупівель - до 50 млн грн, з Кабміном - понад 50 млн грн, при цьому ціна предмету нижче базової+15%).
Відповідальність за вибір та застосування процедур закупівлі несуть виключно службові (посадові) особи замовника - члени комітету з конкурсних торгів персонально.
Нагадаємо, закон був прийнятий у ВР 11 лютого, проте через майже місяць глава держави ветував його.