Міндоходів готовий відмовитися від введення 1-2% податку з обороту через малу підтримку цієї ініціативи
Міністерство доходів і зборів України готово відмовитися від ідеї введення 1-2% податку з обороту через малу підтримку цієї ініціативи серед бізнесу. Про це сьогодні журналістам повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Стосовно податку з обороту, то я вважаю, що це не той шлях, яким ми повинні йти сьогодні. Як ідею ми обговорюємо її, але підтримки вона має мало, різні галузі - різні оцінки. Немає сьогодні виробленої позиції", - заявив він.
Клименко також додав стосовно зміни ставок, що необхідно визначитися, наскільки економіка України готова до цього.
"Сьогодні потрібно ще раз подивитися і визначитися, наскільки економіка України готова до зниження ставок податку, наскільки бізнес це розуміє і наскільки реалізація цієї норми своєчасна", - заяви він.
Нагадаємо, раніше Клименко говорив про можливе зниження в 2014 р. ПДВ до 9% до 17%, які закладені в Податковому кодексі на 2014 р., і введення податку з обороту в 1-2%.
Ця ініціатива, за словами Клименка, могла принести в бюджет додатково 22 млрд грн.
Зазначимо, зараз діє ставка ПДВ у 20%, а з 1 січня 2014 р. в Податковому кодексі закладена ставка в 17%.
Непрямі податки на споживання в тій чи іншій формі сьогодні стягують практично всі країни світу. Найпоширеніші їх форми - ПДВ (Value added tax або його аналог Goods and Service tax) і податок з обороту (або податок з продажу). В абсолютній більшості країн застосовується тільки один з цих податків. Причому протягом останніх 60 років все більше країн відмовляються від податку з обороту на користь ПДВ.
ПДВ застосовується у більш ніж 150 країнах, а надходження від цього податку становлять близько 20% від усіх податкових доходів у світі. Податок з обороту стягується приблизно в 30 країнах - в основному, в невеликих державах Азії, Близького Сходу, Африки та Океанії. Правда, застосовують його і в двох найбільших економіках світу - США і Китаї. Але і в цих двох країнах, і в решті всіх принцип нарахування податку з обороту відрізняється від того принципу, що пропонується Міністерством доходів і зборів України. У цих країнах податок з обороту нараховується тільки при продажу товарів кінцевому споживачеві, а не на кожному етапі його постачання, як пропонує українське відомство.
Зазначимо, одна з умов інтеграції України в Європейський Союз - це наближення української системи оподаткування ПДВ до принципів використання цього податку в країнах ЄС. Однак у Євросоюзі такого податку не існує.