Сільськогосподарські підприємства завершують посівні роботи 2010 р. Згідно з даними Мінагрополітики, посівні роботи виконані повністю або більш ніж на 97% запланованих площ, повідомляє УАК.
Цьогорічна посівна кампанія пройшла зі зміщенням посівного календаря на 3 тижні внаслідок подовженого періоду низьких температур. Такі температурні режими спричинили вимерзання 15% посівів та їх незадовільний стан у період відлиги. Частина вологи після зими була втрачена через різке потепління, а у південних регіонах (Одеська, Херсонська, Миколаївська області та АР Крим) відчувається її постійна нестача у зв'язку із посушливими погодними умовами. В результаті впливу вказаних факторів урожайність зернових культур може знизитися як мінімум на 1-2 ц/га.
Весняні посівні площі під яровими зерновими й зернобобовими зайняли 7,4 млн га (за даними Мінагрополітики). Посівні площі, як і передбачалося експертами УАК, були скорочені під ячменем, житом і пшеницею, а розширені під цукровим буряком і соєю - в 1,5 рази, кукурудзою - на 11%, та соняшником - на 1%. У період посівної кампанії підживлення провели більш ніж на 8,2 млн га. Це стало можливим через те, що аграрії мали деякі запаси мінеральних добрив за цінами минулого року, а також провели закупівлі добрив за цінами 2010 року, які зросли на 30-40%. Це відобразиться на собівартості виробництва продукції рослинництва, у тому числі зерна. У порівнянні з минулим роком зросла вартість паливно-мастильних матеріалів як мінімум на 15%, що також закладається в собівартість врожаю.
Враховуючи прогноз Гідрометцентру України щодо врожаю озимих зернових на рівні 21 млн т, беручи до уваги їх середню врожайність за останні 3 роки (2007-2009 рр.) та посівні площі ярих культур, загалом у 2010 р. можна очікувати загальний валовий збір зерна на рівні 47,2 млн т.