Міністерство аграрної політики та продовольства надає фінансову допомогу, щоб стимулювати аграріїв купувати сільгосптехніку, виготовлену в Україні. Завдяки держпідтримці, спрямованій на підвищення конкурентоспроможності вітчизняної техніки, у відомстві планують збільшити імпортозаміщення до 60%. Про це йшлося на нараді з питань розвитку інженерно-технічного забезпечення АПК і сільськогосподарського машинобудування, що відбувся в рамках виставки «Агро-2013».
«Одним з пріоритетів роботи Мінагрополітики є надання державної фінансової підтримки для придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Це дозволяє сформувати сучасну техніко-технологічну базу агропромислових підприємств. У той же час, завдяки державній підтримці галузі сільгоспмашинобудування, ми плануємо в наступні п'ять років збільшити імпортозаміщення до 60%, при нинішній складової в 20%», - повідомив директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування МінАП Олександр Григорович.
За його словами, міністерство реалізує низку інвестиційних проектів з виробництва зернозбиральних комбайнів, сучасних тракторів і створенню потужностей для виробництва широкозахватних посівних комплексів і технологічного переоснащення діючого парку обладнання.
Григорович зазначив, що основний обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні припадає на фермерські, особисті селянські господарства та кооперативи. Тому завдання відомства - створити всі умови для того, щоб сільгосптехніка стала доступною для малих і середніх сільгоспвиробників.
Раніше глава МінАП Микола Присяжнюк повідомив, що держава направить свою підтримку для придбання сільгосптехніки саме на дрібних, середніх сільгоспвиробників і кооперативи. Окрім впровадження механізму лізингу техніки, держава компенсує відсоткові ставки за кредитами аграріїв для закупівлі необхідних сільгоспмашин.
Також Микола Присяжнюк зазначав, що, завдяки реалізації Держпрограми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр., будуть удосконалені умови фінансового лізингу для придбання аграріями 4 тис. сільгоспмашин щорічно.