Мінагропрод України виступив на захист вітчизняних сільгоспвиробників на зовнішніх ринках
Вітчизняні виробники аграрної продукції заявляють, що, відчуваючи серйозну конкуренцію з боку українських виробників, міжнародні фінансові установи фактично оголосили війну виробникам з України, зокрема - в Євросоюзі. Разом з тим, експерти задоволені позицією Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке зайняло жорстку позицію захисту вітчизняних аграріїв на ринках Європи та світу.
«Європа пропонує нам смішні квоти. Приємно, що керівництво уряду та Мінагропрод зайняли прагматичну позицію захисту вітчизняного виробника на закордонних ринках і сподіваємося, що її дотримаються до закінчення переговорного процесу», - зауважив гендиректор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.
Голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський впевнений, що українську молочну продукцію на європейські ринки взагалі ніхто не пустить. Зважаючи на дискримінаційні обмеження, сьогодні вітчизняні виробники сільгосппродукції змушені відмовлятися від зовнішніх ринків. «Маємо забути про ці ринки. У крайньому випадку, нам дадуть квоту - смішну і знущальну. Нам треба думати про інші закордонні ринки - країн СНД», - сказав В.Чагаровський.
«Інтернаціональні агрокорпорації фактично оголосили війну виробникам сільськогосподарської продукції з України, оскільки саме наша держава є головним їхнім конкурентом на європейському ринку продовольства. Як відомо, українська яловичина користується попитом на зовнішніх ринках, за 2010 р. її експорт зріс на 12%», - запевнив директор Асоціації виробників та реалізаторів сільгосппродукції Олег Тесленко.
Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк запевнив, що Мінагропрод буде жорстко відстоювати на зовнішніх ринках інтереси українських сільгоспвиробників. «Я проводив зустрічі з Американською торговельною палатою, ЄБА, МВФ, на яких звучить одне: не ображайте наших. Я кажу так: ми готові співпрацювати, але ми ні під кого не ляжемо», - наголосив очільник Мінагропроду.
М.Присяжнюк також вказав на неоднозначність наслідків вступу України до СОТ. «Чи не є це кроком, який призведе нас до невиправних наслідків? Я вам скажу так, що з 2008 р. позитив по торговельному сальдо між Україною та ЄС стрімко зменшується, доходить до нуля і навіть до мінусу. Якщо ми неправильно підкріпимо це Зоною вільною торгівлі, то станемо споживачами», - зазначив очільник Мінагропроду.