ua en ru

Мінагрополітики: До кінця року ціна на "соціальні" сорти хліба не підніметься

До кінця поточного року ціни на сорти хліба, що користуються найбільшим попитом, рости не будуть. Стримати ціни на них дозволять високий урожай зернових і постачання борошна Аграрним фондом на хлібопекарські підприємства. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

До кінця поточного року ціни на сорти хліба, що користуються найбільшим попитом, рости не будуть. Стримати ціни на них дозволять високий урожай зернових і постачання борошна Аграрним фондом на хлібопекарські підприємства. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

З березня середні ціни в Україні на хліб пшеничний з борошна першого гатунку, житній хліб і житньо-пшеничний залишаються незмінними. Щоб і надалі вартість хліба залишалася стабільною, виробники, організації мережевої торгівлі та органи виконавчої влади підписали Меморандум про взаєморозуміння. Згідно з ним, Мінагрополітики спільно з Аграрним фондом продовжить постачати необхідну кількість борошна для випічки хліба, що користується найбільшим попитом. А виробники, у свою чергу, не будуть піднімати ціну на соціальні сорти хліба.

Читайте також: Виробники хліба та МінАП підписали меморандум щодо стабілізації цін на соціальні сорти хліба

На сьогоднішній день в Мінагрополітики прогнозують, що стабільні ціни на хліб збережуться до кінця поточного року. Це вдасться завдяки високому врожаю зернових, а також постачання хлібопекарським підприємствам борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду. Зараз така мука відпускається у всіх регіонах за стабільними цінами, на 15-18% нижче ринкових.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що в собівартості виробництва хліба лише 40-48% становить борошно. А більше 50% - витрати на допоміжну сировину, газ та електроенергію, заробітну плату, транспортні витрати і т.п. Ці складові собівартості хліба постійно зростають. А інтегрованість вітчизняної економіки у світову та дефіцит продовольства у світі викликають підвищений попит на українське зерно. Це, у свою чергу, підтримує тенденцію до зростання цін на продовольчу пшеницю.

Варто також нагадати, що на початку місяця виробники хліба і Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Аграрним фондом і представниками регіональних органів влади підписали меморандум про стабілізацію цін на соціальні сорти хліба.

Мінагрополітики зобов'язалося забезпечити формування державного інтервенційного фонду, переробку зерна і реалізацію борошна хлібопекарським підприємствам для виробництва хліба, залучати виробників хліба та установи мережевої торгівлі до підготовки законодавчих актив, що регулюють ринок хліба.

Обласні адміністрації повинні проводити моніторинг пільг та торговельних надбавок, сприяти закупівлі борошна та напрямку зерна регіональних ресурсів в хлібопекарських підприємств.

Виробники хліба зобов'язалися не допускати скорочення обсягів виробництва і підвищення цін на хліб, який користується найбільшим споживчим попитом.