Газпром вважає північ Італії найбільш доцільним кінцевим пунктом "Південного потоку", повідомив глава газового холдингу Олексій Міллер журналістам в Ново-Огарьово. "Обрана конфігурація" Італія-північ ", але остаточне інвестрішення буде прийнято в середині листопада", - пояснив він.
У квітні ц.р. головний керуючий директор італійської ENI Паоло Скароні повідомляв журналістам, що маршрут першої гілки газопроводу "Південний потік" пройде через територію Сербії та Болгарії з виходом в Австрії. За його словами, маршрут другої гілки "Південного потоку" може пройти через Грецію на південь Італії.
При цьому він зазначав, що це питання є прерогативою ВАТ "Газпром" і країн-транзитерів, по території яких пройде сухопутна частина "Південного потоку". "У них (Газпром) інформація більш чітка, маршрутом до півдня Італії ми займемося після реалізації першого маршруту", - сказав він.
Як уже повідомлялося, Газпром планує почати комерційні поставки газу в Європу по морському ділянці газопроводу "Південний потік" в I кварталі 2016 Введення в експлуатацію газотранспортної системи (ГТС), яка безпосередньо з'єднає Росію з країнами Центральної і Південної Європи, намічений на кінець 2015 р.
В даний час проводиться комплекс заходів для прийняття до кінця 2012 р. остаточних інвестиційних рішень з морського і сухопутним маршрутами усіма учасниками проекту. До листопада 2012 р. з морського ділянці газопроводу планується завершити розробку першого етапу проектної документації та провести конкурсні торги з вибору постачальників. У грудні 2012 р. запланована зварювання першого стику "Південного потоку" з російською газотранспортною системою. У 2015 р. передбачено завершення будівництва першої нитки морського газопроводу. В 2013-2014 рр. передбачається провести конкурсні процедури з вибору підрядників на поставку матеріально-технічних ресурсів та будівельно-монтажних робіт.
Проект будівництва газопроводу "Південний потік" реалізується Газпромом з метою диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Планована потужність трубопроводу - 63 млрд куб. м.