ua en ru

Перехід до другої фази лібералізації візового режиму з ЄС може відбутися в листопаді, - МЗС

Міністерство закордонних справ України повідомляють, що Київ і Брюссель сподіваються оголосити про перехід до другої фази виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС під час саміту Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі. Про це повідомив заступник глави МЗС Андрій Олефіров.

Міністерство закордонних справ України повідомляють, що Київ і Брюссель сподіваються оголосити про перехід до другої фази виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС під час саміту Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі. Про це повідомив заступник глави МЗС Андрій Олефіров, передає "5 канал".

"Я був кілька днів тому в Брюсселі і зустрічався з єврокомісаром Штефаном Фюле, який підтвердив, що нам потрібно зробити невеликий, але дуже важливий крок для того, щоб ми могли перейти до другої фази, і оголосити про це на саміті Східного партнерства у Вільнюсі" , - зазначив Олефір.

Він пояснив, що мова йде про прийняття антидискримінаційного закону, який приймали всі країни на шляху до безвізового режиму з ЄС.

Друга фаза лібералізації візового режиму з ЄС повинна відбутися, як заявляв посол ЄС в Україні Ян Томбінський, до Вільнюського саміту, на якому Україна сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС. Втім, Томбінський висловлював побоювання, що український парламент не встигне прийнятий необхідні закони до саміту.

Рада встигла прийняти вже 10 євроінтеграційних законів, на порядку денному, ще не менше трьох. Як заявив вчора народний депутат від ПР Євген Мураєв, парламент встигне прийняти залишилися євроінтеграційні закони до листопада, якщо опозиція не буде блокувати роботу Ради.

Нагадаємо, що угода про спрощення візового режиму між Україною і ЄС набула чинності 1 липня 2013 року. А наприкінці листопада на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС. Нещодавно комісар з питань політики розширення ЄС Штефан Фюле заявляв, що ЄС бачить прогрес України у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, але потрібно ще багато зробити в цьому напрямку. При цьому він заперечує можливість будь-яких відстрочок для Києва, що стосуються дати подання звіту про успіхи на шляху до асоціації з ЄС.

Угода про асоціацію України та ЄС було парафовано 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багаторазово раніше відзначали, що підписання СА опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.