МЗС України заявляє про виконання владою умов женевських домовленостей
Міністерство закордонних справ України заявляє про виконання українською владою умов домовленостей, досягнутих вчора, 17 квітня 2014 р., в Женеві (Швейцарія) під час чотиристоронніх переговорів у форматі "Україна-Росія-США-ЄС" щодо української кризи. Про це йде мова в коментарі українського зовнішньополітичного відомства.
"З метою деескалації ситуації в східних областях України та на виконання домовленостей, досягнутих за результатами чотиристоронньої зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств України, РФ, США і ЄС, яка відбулася 17 квітня 2014 р.у Женеві, урядом України вживаються необхідні першочергові кроки", - йдеться в коментарі.
Зокрема, зазначають у МЗС України, призупинено активну фазу проведення антитерористичної операції, головним завданням якої залишається забезпечення периметру безпеки від озброєних сепаратистів та недопущення жертв серед цивільного населення, а МВС та СБУ продовжують реалізацію започаткованої активної кампанії з вилучення нелегальної зброї у населення.
Крім того, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 17 квітня 2014 р. ухвалив розпорядження "Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади". У цьому документі міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено організувати та забезпечити до 1 жовтня 2014 р. обговорення відповідних змін до Конституції з залученням органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, громадськості, наукових і ділових кіл.
Також у МЗС нагадують, що ще 1 квітня 2014 р. Кабмін затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, основною ідеєю якої є децентралізація влади в країні, суттєве розширення повноважень територіальних громад, зміна системи управління на обласному та районному рівнях.
Крім того в українському зовнішньополітичному відомстві повідомляють, що уряд вже підготував проект закону про амністію учасників масових заворушень у східних областях, що поширюватиметься на тих протестувальників, які здадуть зброю та звільнять захоплені адміністративні будівлі, окрім підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів.
Також, інформують у МЗС, парламентська коаліція запропонувала усім політичним силам, представленим у Верховній Раді, підписати Меморандум порозуміння щодо шляхів врегулювання ситуації на Сході України, а в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця відразу після повернення з Женеви 18 квітня 2014 р. провів зустріч з в.о. керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Марком Етерінгтоном та делегацією головуючої в ОБСЄ Швейцарії для обговорення питання залучення ОБСЄ до деескалації ситуації на Сході України відповідно до женевських домовленостей.
Водночас, як зазначають у міністерстві, українська сторона демонструє свою налаштованість на конструктивну взаємодію з правозахисними структурами міжнародних організацій, а також закликає сторони женевських домовленостей докласти максимальних зусиль для деескалації ситуації на Сході України, де сьогодні існує високий рівень загрози життю і безпеці громадян.
Нагадаємо, за результатами зустрічі в Женеві 17 квітня по ситуації в Україні (у зустрічі взяли участь міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виконуючий обов'язки глави МЗС України Андрій Дещиця, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон та держсекретар США Джон Керрі) всі сторони зобов'язалися утримуватися від будь-яких форм насильства, залякування або провокаційних дій, домовилися, що всі незаконні збройні формування повинні бути роззброєні, а захоплені будівлі звільнені.
Всім учасникам протестів буде гарантована амністія, за винятком тих, хто буде визнаний винним в скоєнні тяжких злочинів.
Домовилися також, що в Україні повинен початися негайно широкий національний діалог, який буде враховувати інтереси всіх регіонів та політичних кіл України.