МЗС України сподівається на відновлення роботи українсько-російської міждержавної комісії
МЗС України сподівається на відновлення роботи українсько-російської міждержавної комісії. Про це йдеться заяві, розповсюдженій прес-службою МЗС України.
"Гостра суспільно-політична криза, що супроводжувалась насильством з боку режиму, вимагала швидких та ефективних дій з метою її подолання. На це була спрямована угода про врегулювання кризи в Україні, підписана 21 лютого 2014 р. Разом з тим, фактичне самоусунення колишнього керівництва держави від виконання своїх повноважень створило перешкоди для належної реалізації досягнутих домовленостей.
Водночас Верховна Рада України, як єдиний законодавчий орган і легітимний інститут влади, взяла на себе відповідальність за нормалізацію ситуації в державі, ухвалила рішення щодо забезпечення виконання більшості положень зазначеної Угоди. Зокрема, прийнято рішення про повернення до Конституції 2004 р., на 25 травня 2014 р. призначено проведення позачергових президентських виборів, триває процес формування уряду національної єдності. Ключові рішення Верховної Ради України, спрямовані на нормалізацію ситуації, прийняті конституційною більшістю народних депутатів України, які представляють усі політичні парламентські сили", - йдеться у повідомленні.
Водночас, зазначають у МЗС, легітимність рішень, ухвалених ВРУ, вже отримала визнання з боку багатьох міжнародних партнерів України.
"На сьогодні у Києві та інших містах України відновлено громадський спокій та правопорядок. Вживаються всі необхідні заходи для виведення держави з нинішньої кризи та стабілізації ситуації в суспільстві.
Твердження, що містяться у заяві МЗС РФ щодо загроз громадянським правам, зокрема, представників національних меншин та релігійних конфесій є неправдивими і не спираються на доведені факти. Цілком упередженими і не відповідними дійсності є звинувачення щодо "терористичних методів придушення незгодних" та поширення "неонацистської ідеології" з боку політичних сил, що здобули підтримку більшості громадян на парламентських виборах 2012 р. і нині перебирають на себе відповідальність за ситуацію в країні", - наголошують у МЗС України.
В заяві підкреслюється, що на нинішньому етапі Україна особливо зацікавлена в підтримці міжнародним співтовариством зусиль, спрямованих на забезпечення економічної стабілізації та попередження можливих загроз територіальній цілісності та суверенітету держави. Особливі очікування в цьому зв‘язку покладаються на держав-гарантів територіальної цілісності та політичної незалежності України відповідно до меморандуму про гарантії безпеки у зв‘язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму).
"У цьому контексті в Україні надають важливого значення заяві Міністра закордонних справ Російської Федерації як однієї зі сторін Будапештського меморандуму про неприпустимість зовнішнього втручання у внутрішні справи України та важливість створення умов для розвитку України як частини загальноєвропейської родини. З нашого боку підтверджуємо відданість українсько-російським відносинам на новій, справді рівноправній і добросусідській основі, на чому було особливо наголошено у зверненні до українського народу виконуючого обов‘язки Президента України, голови Верховної Ради України О.В.Турчинова. Відразу після завершення формування нового Уряду України українська сторона буде готова до відновлення повномасштабного двостороннього діалогу в рамках інституцій українсько-російської міждержавної комісії", - йдеться у заяві МЗС України.