МЗС України закликав розробити юридичні гарантії країнам, які відмовилися від ядерної зброї
Міністерство закордонних справ України закликало розробити юридичні гарантії країнам, які відмовилися від ядерної зброї. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.
МЗС зазначив, що 5 грудня 1994 р. Великобританія, Росія і США підписали в Будапешті Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Росія, окупувавши в березні 2014 р. Крим і розв'язавши збройний конфлікт на Донбасі, порушила свої зобов'язання.
У МЗС вважають, що це створило небезпечний прецедент, коли держава, гарантувало безпеку України у відповідь на відмову від ядерної зброї, порушило її суверенітет і територіальну цілісність.
"Такі дії не тільки є відкритою агресією проти України, вони є загрозою для всієї міжнародної системи ядерної безпеки та підривають режим нерозповсюдження зброї масового знищення в цілому. В день 20-річчя Будапештського меморандуму закликаємо держави-гаранти безпеки України здійснити невідкладні кроки для відновлення територіальної цілісності, суверенітету і світу в Україні, а також розпочати практичне обговорення питань юридично зобов'язуючих гарантій безпеки країнам, які прийняли або планують прийняти історичне рішення про відмову від ядерної зброї", - заявили в МЗС.
Нагадаємо, на початку жовтня РФ наздогнала США за загальною кількістю носіїв стратегічної ядерної зброї.