Українська влада взяла до уваги висновки Європейського Союзу і вважає важливим підтвердження визнання з боку ЄС європейських устремлінь і європейського вибору нашої держави. Про це в ході сьогоднішньої прес-конференції заявив речник МЗС Олександр Дікусаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"В Україні взяли до уваги висновки ЄС щодо України, прийняті 10 грудня 2012 року, які мають важливе значення для подальшої побудови відносин між Україною та Європейським союзом на підставі політичної асоціації та економічної інтеграції. Важливим є підтвердження визнання з боку Європейського Союзу європейських устремлінь і європейського вибору нашої держави. Для України європейська інтеграція залишається стратегічним пріоритетом зовнішньої політики і орієнтиром для проведення системних політичних і соціально-економічних реформ", - сказав Дікусаров.
Також, за його словами, Україна вітає налаштованість ЄС на підписання договору про асоціацію, "якнайшвидший вступ в дію якого буде відповідати інтересам обох сторін".
"Реалізація порядку денного Асоціації Україна-ЄС, встановлення секторальної бюджетної підтримки і надання макрофінансової допомоги, активну взаємодію в рамках існуючих двосторонніх органів і нещодавно розпочатих (започаткованих - укр) неформальних діалогів, зокрема щодо реформування системи правосуддя і бізнес-клімату, будуть сприяти створенню належного підстави для імплементації майбутнього договору про асоціацію", - також сказав Дікусаров.
Зі свого боку, зазначив речник МЗС, Україна залишається відданою продовження процесу реформ у відповідних сферах, уряд України налаштована вживати заходів для досягнення відчутного прогресу в цьому напрямку, додаткового потужного імпульсу цих перетворень має дати тимчасове застосування договору про асоціацію після його підписання. Одним з пріоритетних завдань на найближчі місяці є перехід до імплементаційної стадії діалогу з ЄС щодо введення безвізового режиму для громадян України та введення в дію оформлення договору про спрощення оформлення віз.
Також "Україна приділяє важливе значення продовження співпраці з ЄС в енергетичній сфері, у тому числі з питань модернізації української газотранспортної системи, що буде сприяти зміцненню енергетичної безпеки в Європі", - сказав Дікусаров, додавши: "Україна підтримує відкритість Європейського Союзу до активізації двостороннього діалогу на всіх рівнях".
Крім того прес - секретар МЗС зазначив, що "важливою можливістю для обговорення всього комплексу питань взаємодії з ЄС на вищому рівні повинен стати черговий саміт Україна-ЄС на початку наступного року в Брюсселі. "Як майбутня головує в ОБСЄ країна, Україна розраховує на конструктивну співпрацю з усіма країнами-учасницями цієї організації, в тому числі країнами-членами ЄС", - додав Дікусаров.
Читайте також: Угоду про асоціацію між Євросоюзом і Україною можуть підписати до листопада 2013 р., - Рада ЄС.