Міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муаллем піддав жорсткій критиці введення Лігою арабських держав (ЛАД) санкцій відносно республіки, передає Reuters. За словами глави зовнішньополітичного відомства, заборона на операції з Центробанком Сирії по суті є оголошенням "економічної війни".
Дипломат також зазначив, що Дамаск заздалегідь повернув в країну 95% коштів, які ЛАД своїм рішенням розраховувала заморозити.
"На будь-які санкції завжди можна відповісти. Я не хочу, щоб мої слова прозвучали як попередження, але ми будемо захищати інтереси свого народу, це наш обов'язок", - заявив аль-Муаллем.
Крім того, він додав, що влада країни має намір виключити з сирійської конституції положення про керівну роль Партії арабського соціалістичного відродження ("Баас") в політичній системі країни.
Раніше сьогодні Франція звернулася до Євросоюзу (ЄС) з пропозицією запросити представників Туреччини (не входить до блоку) на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюссель для обговорення ситуації в Сирії ситуації. У Парижі вважають, що на території Туреччини, у якої з Сирією 800 км спільного кордону, може бути створений гуманітарний коридор для постраждалих від репресій сирійського режиму.
Сьогодні ж в Комісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії поклали на президента країни Башара Асада, а також сили безпеки і військових, відповідальність за "злочини проти людяності", у тому числі вбивства, тортури і згвалтування. Комісія закликала Дамаск припинити "грубе порушення прав людини", випустити затриманих за участь в масових антиурядових акціях протесту, а також впустити в країну міжнародні ЗМІ, правозахисників та співробітників гуманітарних служб.
Раніше повідомлялося, що представники урядів країн-членів ЄС мають намір 1 грудня 2011 р. схвалити новий пакет санкцій відносно чинної влади Сирії.
Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз запровадив ембарго на імпорт нафти з Сирії, а Ліга арабських держав призупинила членство країни в цій організації.
Раніше влада Сирії досягли угоди з ЛАД, згідно з яким Дамаск зобов'язаний звільнити політичних ув'язнених і почати діалог з опозицією. Воно також передбачає припинення військових операцій в містах країни. Крім того, уряд Сирії зобов'язалося надати іноземним журналістам, правозахисникам і представникам ЛАГ можливість приїхати в країну для оцінки ситуації, що склалася.
Нагадаємо, з березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки президента країни Асада та проведення реформ.Влада пішла на ряд поступок опозиції, однак жорстко придушують антиурядові виступи. За даними ООН, з початку конфлікту загинули більше 3,5 тис. чоловік. У Дамаску заявляють, що серед убитих чимало поліцейських і військовослужбовців армії уряду.