МЗС Росії знайшов у США масу порушень прав людини
МЗС РФ почав практику публікацій доповідей про стан дотримання прав людини в світі. Значна частина першої доповіді присвячена США.
Становище в галузі захисту прав людини в США "далеко від проголошуваних Вашингтоном ідеалів", які найчастіше застосовуються для оцінки стану правозахисної сфери в інших країнах світу. Такою тезою відкривається розділ про США.
Відомство виділяє проблеми, що стоять всередині американського суспільства, - расову дискримінацію, ксенофобію, переповненість в'язниць, необгрунтоване застосування смертної кари, в тому числі до невинних, неповнолітніх та душевнохворих, недосконалість виборчої системи, корупцію.
Зокрема, МЗС РФ зазначає про вбивство в травні 2011 р. чорношкірого поета Уіллі Белла, відомого своїми протестними баладами, арешти журналістів, які висвітлювали вуличні протести в ході акції "Захопи Уолл-стріт", звільнення співробітників ЗМІ через "політично некоректні висловлювання".
Також МЗС РФ згадує про в'язницю Гуантанамо, секретні в'язниці ЦРУ в Європі. Серйозну проблему представляють і дії американських військових в зонах проведення бойових і антитерористичних операцій, в ході яких відзначається невибіркове і непропорційне застосування сили, зазначає російське відомство.
У доповіді особливо наголошується, що дії США за минулий рік не раз призводили до порушень прав громадян Росії. У результаті екстериторіального застосування законодавства, до Сполучених Штатів були доставлені громадяни РФ Віктор Бут і Костянтин Ярошенко. Крім того, зазначається, що влада Сполучених Штатів не забезпечує достатньою мірою захист прав прийомних дітей з Росії. Доповідь стосується і проблем з правами людини в Євросоюзі.
"Найменш благополучними з точки зору прав людини в ЄС є питання становища "негромадян" в країнах Балтії, циган, мігрантів та біженців, ситуація з проявами расизму та ксенофобії", - зазначає МЗС РФ.
Окремий параграф документа присвячений Грузії. У цій країні, на думку МЗС РФ, права людини порушуються при примусовому переселенню, розгоні акцій протесту, пригніченні нацменшин. Також МЗС РФ пригадує необгрунтовані звинувачення в шпигунстві проти російських громадян.