Міністерство закордонних справ Російської Федерації сумнівається в легітимності Верховної ради України.
Міністерство закордонних справ Російської Федерації сумнівається в легітимності Верховної ради України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС РФ.
Зокрема зазначається, що в Росії вкрай стурбовані розвитком ситуації в Україні.
"В останні дні в столиці та ряді інших міст країни мали місце збройні зіткнення войовничих молодиків, бойовиків з ультраправих націоналістичних організацій з підрозділами правоохоронних органів, які стояли на захисті безпеки мирного населення та інтересів держави", - йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначають у відомстві, угода про врегулювання кризи в Україні від 21 лютого не виконується, незважаючи на те, що її підписання було засвідчено міністрами закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції, а США, Європейський союз, інші міжнародні структури вітали цей документ.
"Бойовики не роззброєні, відмовляються покинути вулиці міст, які вони фактично контролюють, звільнити адміністративні будівлі, продовжують акти насильства.
Дивує, що ряд європейських політиків вже поспішили підтримати оголошення про проведення президентських виборів на Україні в травні 2014 р., хоча в угоді від 21 лютого передбачено, що вибори повинні відбутися лише після завершення конституційної реформи. Ясно, що для успіху цієї реформи в ній повинні брати участь всі політичні сили України і всі регіони країни, а її підсумки - винесено на всенародний референдум. Переконані у необхідності повною мірою врахувати стурбованість депутатів східних і південних областей України, Криму і Севастополя, що прозвучали на з'їзді в Харкові 22 лютого", - зазначають в МЗС РФ.
Також міністерство висловило глибоку стурбованість з точки зору легітимності дії у Верховній Раді України.
"Посилаючись фактично лише на "революційну доцільність", там штампують "рішення" і "закони", в тому числі націлені на те, щоб ущемити гуманітарні права росіян та інших національних меншин, що проживають на Україні.
Звучать заклики до ледь не повної заборони російської мови, люстрації, ліквідації партій і організацій, закриття неугодних ЗМІ, зняття обмежень на пропаганді неонацистської ідеології. Взятий курс на те, щоб диктаторськими, а часом і терористичними методами придушити незгодних у різних регіонах України. Почали лунати погрози щодо православних святинь. Націонал-радикали продовжують знущатися над пам'ятниками в різних українських містах, а в деяких європейських столицях їх однодумці опоганюють меморіали радянським воїнам", - йдеться в повідомленні.
Такий розвиток подій, на думку російських дипломатів, підриває угоду від 21 лютого, дискредитує її ініціаторів і гарантів, створює загрозу громадянському миру, стабільності суспільства і безпеки громадян.
"Змушені відзначити, що в позиції деяких наших західних партнерів проглядається не турбота про долю України, а односторонній геополітичний розрахунок. Не чути принципових оцінок злочинних дій екстремістів, включаючи їх неонацистські та антисемітські прояви. Більш того, свідомо чи мимоволі такі дії заохочуються. Створюється стійке враження, що угода від 21 лютого за мовчазної згоди її зовнішніх спонсорів використовується лише як прикриття для просування сценарію примусової зміни влади на Україні через створення "фактів на землі" без будь-якого бажання шукати загальноукраїнський консенсус в інтересах національного примирення. Особливо турбують спроби залучити до виправдання цієї лінії міжнародні структури, включаючи Секретаріат ООН", - заявляють в МЗС РФ.
"Закликаємо всіх причетних до кризи на Україні проявити максимальну відповідальність і не допустити подальшої деградації ситуації, повернути її у правове русло, жорстко припинити екстремістів, що замахнулися на владу", - підкреслюється в повідомленні.