ua en ru

МЗС РФ: Москва, Баку і Єреван на саміті в кінці липня обговорять проект документа з врегулювання в Нагірному Карабаху

Проект документа з врегулювання нагірно-карабахського конфлікту буде розглянуто в кінці липня 2011 р. на тристоронньому саміті Росії, Азербайджану та Вірменії. Як йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ, до такого рішення під час робочої зустрічі в Москві дійшли міністри закордонних справ Росії Сергій Лавров, Азербайджану Ельмар Мамед'яров і Вірменії Едвард Налбандян. У повідомленні наголошується, що в ході обговорення вдалося зблизити позиції з низки ключових питань і основних принципів нагорно-карабахського врегулювання, передає РБК.
Як повідомлялося раніше, наприкінці травня 2011 р. Росія, США і Франція прийняли спільну заяву щодо врегулювання нагірно-карабахського конфлікту і закликали глав Вірменії та Азербайджану прийняти основні принципи врегулювання в ході їх спільного саміту в червні 2011 р. Відповідна заява була прийнята за підсумками зустрічей Президента РФ Дмитра Медведєва з Президентами США Бараком Обамою і Франції Ніколя Саркозі. "Подальше затягування тільки поставить під сумнів прихильность сторін по досягненню домовленості. Коли вона буде досягнута, ми готові засвідчити формальне ухвалення основних принципів, надати сприяння у розробці мирної угоди і потім підтримувати її виконання спільно з нашими міжнародними партнерами", - говорилося в документі.
Сторони підтверджували, що тільки врегулювання шляхом переговорів може привести до миру, стабільності та примирення, тоді як застосування сили призведе до виникнення нинішньої ситуації конфронтації і нестабільності, наголошується в документі. "Повторне застосування сили принесе тільки нові страждання і розорення і буде засуджена міжнародним співтовариством. Ми наполегливо закликаємо лідерів сторін готувати населення до миру, а не до війни", - говориться в документі.
Нагірний Карабах - регіон на Південному Кавказі, переважна більшість населення якого складають вірмени. З 1923 р. він входив на правах широкої автономії до Азербайджанської РСР. У 1991 р. цей край оголосив про незалежність, проте Азербайджан спробував зберегти його у своєму складі за допомогою армії. Карабаху надала підтримку Вірменія. Почалася війна, в якій втрати з обох сторін склали більше 30 тис. чоловік. У результаті Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом, і була утворена Нагірно-Карабахська Республіка, незалежність якої, втім, не визнає жодна держава.