В МЗС прокоментували відмову угорців від консультацій щодо "мовного питання"
Угорці мабуть плутають угорську мову з російською, - прокоментував Павло Клімкін
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували ситуацію, що склалася із угорською громадою після її відмови від консультацій щодо мови навчання національних меншин. У своєму Twitter глава відомства Павло Клімкін заявив, що угорці мабуть плутають угорську мову з російською.
"Якісь "метаморфози" - угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи висновок Венеціанської Комісії, угорці мабуть плутають угорську мову з російською - начебто мови різні, сподіваюся й підходи будуть відмінні", - заявив Клімкін.
Якісь "метаморфози" - угорці то вимагають консультацій, то самі ж від них відмовляються. Читаючи Висновок Венеціанської Комісії угорці мабуть плутають угорську мову з російською - начебто мови різні, сподіваюся й підходи будуть відмінні.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) February 15, 2018
Як повідомляло РБК-Україна, представники угорської громади повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на середу, 14 лютого. Зазначимо, що у рекомендаціях Венеціанської Комісії вказано, що консультації із нацменшинами є однією із умов введення в дію закону "Про освіту", що регламентує навчання у школах державною мовою. Міністр освіти Лілія Гриневич назвала такий крок маніпуляціями, що мають на меті змусити Україну припинити дію закону.
Додамо, 9 лютого Угорщина застосувала право вето і заблокувала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Пізніше, 12 лютого, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не відмовиться від своєї політики стосовно українського закону про освіту без юридичних гарантій. Він назвав право вето в НАТО "єдиним інструментом, з допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами".
Разом з тим, уже 14 лютого стало відомо, що МОН врахувало рекомендації Венеціанської комісії щодо мови навчання у приватних школах. Відповідно, приватні школи мають право вільного вибору мови освітнього процесу.