ua en ru

Проти громадянина України у США порушено кримінальну справу за управління хакерської мережею, - МЗС

Міністерство закордонних справ України (МЗС) підтвердило інформацію про порушення кримінальної справи у США проти громадянина України за управління хакерської мережею.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) підтвердило інформацію про порушення кримінальної справи у США проти громадянина України за управління хакерської мережею. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Читайте також: У США двох громадян України звинувачують у розкраданні 15 млн дол. з рахунків американських фінустанов

"За інформацією Генерального консульства України в Нью-Йорку, прокуратурою США було порушено кримінальну справу, а 25 липня ц.р. у м. Ньюарк (штат Нью-Джерсі) пред'явлено звинувачення у здійсненні складної хакерської схеми, пов'язаної з викраденням персональних і корпоративних баз даних, п'яти особам, у тому числі - одному громадянину України", - йдеться в повідомленні.

На даний час американські правоохоронні органи заарештували двох обвинувачених. Троє інших, серед яких громадянин України, перебувають у розшуку.

Як повідомлялося напередодні з посиланням на Associated Press, одному громадянину України і чотирьом громадянам Росії пред'явлені звинувачення в управлінні найбільшою хакерською організацією в історії США, яка протягом семи років зламувала сервери американських і міжнародних інститутів і компаній.

Зазначалося, що від діяльності російських і українського хакерів постраждали компанії, що працюють за ліцензією міжнародної платіжної системи Visa Inc, зокрема, біржовий оператор Nasdaq, американський рітейлер J.C. Penney Co, оператор платіжної системи Heartland Payment Systems Inc., авіакомпанія JetBlue Airways Corp, французький ритейлер Carrefour S.A. і бельгійський банк Dexia Bank Belgium.

Читайте також: Кібератаки у світі завдають шкоди до 1 трлн дол. на рік, - McAfee

Американська прокуратура заявляє, що збитки від діяльності хакерів, до рук яких потрапили номери і дані більше 160 млн кредитних і дебетових карт, які після "перепродувалися", оцінюється у 300 млн дол. За версією американської прокуратури, мова йде про "найбільшу хакерську схему за всю історію США".

Нагадаємо, звинувачення були пред'явлені громадянину України Михайлу Ритікову і громадянам Росії Володимиру Дрінкману, Олександру Калініну, Роману Котову і Дмитру Смілянцю.

Американські правоохоронні органи полювали за хакерами кілька років, уточнює Reuters. Вони стверджують, що у групі були чітко розподілені ролі: 32-річний Володимир Дрінкман і 26-річний Олександр Калінін відповідали за проникнення в захищені мережі, а 32-річний Роман Котов збирав у них інформацію.

На думку звинувачення, група користувалася анонімним хостингом, який організував 26-річний українець Михайло Ритіков, а 29-річного росіянина Дмитра Смілянця звинувачують у збуті краденої інформації та розподілі виручки. Прокурори стверджують, що він брав 10 дол. за кожну американську карту, 15 дол. - за канадську і по 50 дол. - за європейські кредитки, оснащені чіпом.

Читайте також: Кібершахраї в I кварталі викрали у громадян України 62 млн грн

Спільником обвинувачених названо Альберта Гонсалеса, який відбуває 20-річний термін за організацію однієї з найбільших хакерських афер із кредитними картами в історії США. Росіяни працювали з ним до арешту, стверджує слідство. Дрінкман і Смілянець були затримані в червні минулого року в Нідерландах за запитом США. Смілянця екстрадували у вересні, і він має постати перед судом наступного тижня. Дрінкман чекає на результат тяжби про екстрадицію в Нідерландах.

Слідство відмовилося від коментарів на запит про місцезнаходження решти обвинувачених.

Проти Калініна висунуті два окремих звинувачення: у зломі серверів Nasdaq, не пов'язаних безпосередньо з біржовим майданчиком, в період з листопада 2008 р. по жовтень 2010 р., а також в організації крадіжки даних про банківські рахунки тисяч клієнтів Citibank і PNC Bank із 2005 по 2008 рр. В останньому випадку збиток склав мільйони доларів США, а посібником Калініна звинувачення називає ще одного росіянина - 31-річного Миколу Насенкова.