ua en ru

МЗС КНР попросив уряд США концентруватися на підтримці стабільності власної валюти

Міністерство закордонних справ Китаю звернулося до американського уряду з проханням концентруватися на відновленні національної економіки після фінансової кризи і зробити зусилля по стабілізації курсу долара. Ця заява була зроблена у відповідь на нестихаючу критику властей Сполучених Штатів Америки на аресу китайських законодавців, що здійснюють суворий контроль за коливаннями юаня. "Зі сторони США не дуже мудро показувати пальцем на обмінний курс юаня і вимагати його зміцнення", - йдеться в опублікованому сьогодні повідомленні міністерства, передає РБК з посиланням на Reuters. У документі також наголошується, що курс юаня по відношенню до долара навряд чи зросте значно, але навіть сильніша китайська національна валюта не зможе зрівноважити спостережуваний в даний час американсько-китайський торговий дисбаланс.
Юань зміцнювався дев'ять днів поспіль на тлі незадоволеності уряду США валютною політикою китайської влади.
Нагадаємо, 19 червня ц.р., за тиждень до саміту G20, який проходив у Канаді 26-27 червня, Народний банк Китаю оголосив про повернення до реформи курсової політики, припиненої в середині 2008 р. на тлі світової фінансової кризи. ЦБ Китаю заявив, що зробить обмінний курс національної валюти гнучкішим, що може означати поступову ревальвацію юаня - саме цього від Пекіна довгий час добивається Вашингтон. Проте з того часу національна валюта Китаю зросла тільки на 0,6%. З цієї причини багато американських законодавців наполягають на тому, що уряд повинен припинити так жорстко контролювати валютні курси і дозволити юаню зміцнитися. Деякі політики заохочують торгові санкції по відношенню до юаня.
Відзначимо також, що у вересні ц.р. США звернулися у Всесвітню торгову організацію (ВТО) з проханням надати допомогу у врегулюванні торгової суперечки з Китаєм. Згідно із заявами представника США на переговорах у ВТО Рона Кирка, Пекін штучно створює невигідні умови американським компаніям, які поставляють в КНР із США плоскокатану електротехнічну сталь, а також компаніям, що надають послуги на ринку електронних платежів.
Тим часом уряди обох країн однаково невдоволені умовами доступу на національні ринки сталі, автомобільних шин, кінофільмів і інших товарів. Не так давно американські власті збільшили мита на ввезення алюмінію китайського виробництва, після того, як китайські опоненти підвищили ПДВ на вироблену в Сполучених Штатах Америки птицю.
За останні декілька років китайські компанії інвестували мільярди доларів, при цьому основні потоки капіталу були направлені в розробку гірничо- і нафтовидобувних активів в Африці, Центральній Азії і інших регіонах. Присутність китайських компаній, що розширюється, на світовому ринку викликала дискомфорт в деяких країнах, які поспішили частково заблокувати доступ державних підприємств з КНР в стратегічно важливі галузі.