Міністерство закордонних справ Китаю виклало в шести пунктах свої пропозиції щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії. У преамбулі до пропозицій зазначається, що Китай "прихильний збереженню незалежності, суверенітету, єдності і територіальної цілісності Сирії, миру і стабільності на Близькому Сході".
КНР закликає сирійський уряд і опозицію негайно і беззастережно припинити насильство, скоєне в тому числі по відношенню до невинних громадян. Влада Сирії і опозиційні сили повинні негайно почати інклюзивний політичний діалог без всяких попередніх умов або ультиматумів і при неупередженому посередництва спецпредставника ООН і Ліги арабських держав (ЛАГ) Кофі Аннана. Сторони повинні виробити детальну "дорожню карту" мирного врегулювання і графік політичних реформ з метою якнайшвидшого відновлення національної стабільності та громадського порядку.
Китай підтримує зусилля міжнародного співтовариства щодо поліпшення гуманітарної ситуації в Сирії і сам готовий надати гуманітарну допомогу сирійському народові, однак виступає проти втручання у внутрішні справи Сирії під приводом гуманітарної допомоги.
На думку КНР, міжнародне співтовариство зобов'язане не тільки поважати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Сирії, а й право сирійського народу самому вибирати політичну систему в країні та шляхи її розвитку. Китай не вітає заклики до "зміни режиму" в Сирії і не бачить доцільності у санкціях по відношенню до сирійському уряду.
Нагадаємо, в Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, яке загрожує перерости в громадянську війну. За оцінками ООН, жертвами конфлікту стали понад 5 тис. цивільних осіб. Сирійська опозиція оцінює кількість жертв в 7,5 тис. чоловік, тоді як офіційний Дамаск стверджує про загибель 2 тис. поліцейських і військовослужбовців від рук "озброєних терористів", як уряд називає повстанців.
Президент Сирії Башар Асад у спробі зупинити протести скасував режим надзвичайного стану, який діяв майже 50 років, амністував тисячі політв'язнів і затвердив нову конституцію, схвалену на референдумі в кінці лютого ц.р. Однак сирійська опозиція, яку координує базується за кордоном у так звану "сирійську національну раду", вимагає відставки Асада і переходу до багатопартійної демократичної системи.
Учора, 2 березня, повідомлялося, що Євросоюз підтримує сирійську опозицію в її боротьбі за свободу, гідність і демократію і визнає Сирійську національну раду (СНР) в якості законного представника сирійців.