Делегація Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ), яка напередодні прибула до Ірану, не буде проводити інспекцію об'єктів атомної промисловості. Робота прибулих експертів на даному етапі відновлення співпраці буде пов'язана тільки з проведенням переговорів з офіційними особами, йдеться в заяві прес-секретаря МЗС Ірану Раміна Мехманпараста, передає "Сіньхуа".
Зокрема, в ході діалогу чиновників міжнародної організації з представниками іранської сторони будуть обговорюватися питання становлення подальшого двостороннього співробітництва. Говорячи про поточний стан відносин, Мехманпараст охарактеризував їх як такі, що знаходяться "на найкращому рівні".
Нагадаємо, делегація МАГАТЕ, очолювана заступником генерального директора Германом Накертцом, прибула в м. Тегеран 20 лютого ц.р. Це вже другий візит делегації до Ірану, який став можливим завдяки згоді влади країни на відновлення переговорів. Як повідомив перед початком поїздки журналістам Накертц, "від цього візиту МАГАТЕ очікує конкретних результатів і сприяння іранської влади". Найбільш важливим, за словами Накертца, стане "дослідження потенційного військового застосування ядерної програми".
Нагадаємо, 23 січня 2012 р. Євросоюз (ЄС) схвалив новий пакет санкцій відносно паливного сектора Ірану, покликаний скоротити джерела фінансування ядерної програми країни. Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції. Крім того, заборона накладена на експорт до Ірану нафтохімічного устаткування, передачу відповідних технологій, інвестиції в іранські компанії нафтового сектора і створення спільних підприємств. Відповідно до прийнятих обмежувальними заходами, до 1 липня 2012 р. від санкцій звільняються діючі угоди з Іраном.
Причиною санкцій проти Ірану стала публікація доповіді МАГАТЕ, в якому говорилося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може вестися і до цього дня. США, Ізраїль і ряд країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер.