МЗС Німеччини закликає СБ ООН повернутися до обговорення ситуації в Сирії
МЗС Німеччини закликає Раду Безпеки ООН повернутися до обговорення ситуації в Сирії на тлі повідомлень про операцію урядових військ Арабської Республіки в головному середземноморському порту країни - Латакії, жертвами якої, за неофіційними даними, стало вже 31 людина. З відповідною заявою сьогодні виступив представник німецького зовнішньополітичного відомства Андреас Пешке.
За його словами, повідомлення про застосування при облозі Латакії танкових з'єднань і військових катерів формують вагомий привід для чіткішого сигналу сірійському керівництву і посилювання накладених на його санкцій з боку Євросоюзу (ЄС). "Застосування насильства не може бути виправдане ні з погляду норм моралі, ні міжнародного права, - заявив Пешке. - Ми виступаємо за повторне обговорення ситуації в Сірії Радою Безпеки ООН на поточному тижні".
Тим часом місцеві мешканці повідомляють про обстріл суннітських районів Латакії, де особливо сильні антиурядові настрої.
Нагадаємо, двома днями раніше урядові війська ввели в місто (його населення складає 554 тис. осіб) близько двох десятків одиниць бронетехніки. Дані заходи були прийняті у відповідь на багатотисячну акцію протесту проти режиму Президента Сирії Башара Асада.
При цьому сірійське державне агентство SANA повідомляє, що підрозділи сил безпеки продовжують "переслідувати" в місті "озброєних бандитів, які сіяли паніку серед населення і здійснювали нападу на об'єкти суспільної і приватної власності".
12 червня представники Росії і Китаю в Раді Безпеки ООН проігнорували зустріч країн-членів ради, на якій передбачалося обговорення проекту резолюції по Сирії. Москва і Пекін, які ясно виразили свою позицію з приводу документа і попередили, що накладуть "вето" у разі винесення його на голосування, виявилися не єдиними, у кого є заперечення з приводу резолюції. Свої зауваження з приводу окремих пунктів резолюції висловили представники Бразилії, Індії, ПАР і Лівану. Проте, 4 серпня ц.р. РБ ООН опублікувала заяву, в якій офіційно засудила напади на мирних громадян і масштабне порушення прав людини в Сирії. Заява була прийнята одноголосно всіма 15 членами Ради.
З середини березня 2011 р. в Сирії продовжуються масові безлади, викликані аналогічними хвилюваннями в інших країнах Близького Сходу і Північної Африки. Учасники хвилювань вимагають відставки Президента Асада і проведення політичних реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема відмінив надзвичайне положення, яке діяло в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію.
Сірійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту, зокрема застосовуючи армійські підрозділи. Правозахисні організації заявляють, що з початку хвилювань в ході вуличних заворушень убито близько 1 тис. 700 осіб. Втім, підтвердження цих відомостей з інших джерел поки немає. Сама сирійська влада заявляє, що до заворушень причетні терористичні угрупування. Проте, США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини і застосування зброї проти мирних мешканців.