Між урядом України та Організацією Об'єднаних Націй підписано Рамкову програма партнерства на 2012-2016 рр., котра сприятиме розбудові інноваційного потенціалу нашої країни, проведенню реформ державного управління та судової системи, покращенню якості соціальної політики. Про це заявив в четвер в Києві після церемонії підписання програми перший віце-прем‘єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба міністерства.
Він констатував серйозні результати співпраці між Україною та ООН за попередні роки. А.Клюєв висловив впевненість, що Програма дасть змогу значно розширити співробітництво по конкретних проектах.
Перший заступник глави українського уряду висловив величезну подяку представникам Організації Об‘єднаних Націй за допомогу Україні, що надається системою ООН.
На думку А.Клюєва, авторитет організацій системи ООН стимулюватиме інших донорів та інвесторів до розвитку партнерства з Україною.
Рамкова програма визначає основи стратегічного планування та діяльності ООН в Україні на наступні п'ять років відповідно до 4 головних сфер партнерства: стале економічне зростання і подолання бідності; соціальний розвиток; врядування та управління; навколишнє середовище та зміна клімату. Новий документ підписано на зміну Рамкової програми допомоги ООН для України на 2006-2010 рр.
Програма є результатом консультацій групи установ системи ООН в Україні з українським урядом. Програма визначає спільне зобов'язання щодо підтримки процесу реформ, досягнення міжнародних стандартів, європейської інтеграції, цілей розвитку тисячоліття, виконання Україною умов міжнародних норм у галузі прав людини.
Орієнтовний обсяг ресурсів, які організації системи ООН передбачають виділити на реалізацію цілей Рамкової програми, становить 132 млн дол.
Координатор системи ООН в Україні Олів'є Адам зазначив, що "Рамкова програма партнерства буде основним інструментом відповіді ООН на національні пріоритети розвитку, визначені в основних національних планах та стратегіях".
Спільний моніторинг реалізації та перегляд програми здійснюватимуться на щорічній основі.
У досягненні визначених цілей братимуть участь 20 установ системи ООН, серед яких Програма Розвитку ООН (UNDP), Фонд народонаселення ООН (UNFPA), Дитячий фонд ООН (UNICEF), Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), Міжнародна організація праці (ILO), Управління ООН з наркотиків та злочинності у Молдові та Україні, Всесвітня організація охорони здоров'я (WHO), Міжнародна організація з міграції (IOM), Світовий Банк (WB) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), Міжнародне Агентство з Атомної Енергії (IAEA), Конференція ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD), Європейська економічна комісія ООН (UNECE), Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), Організація ООН з питань освіти, науки та культури (UNESCO), Організація ООН з промислового розвитку (UNIDO), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, ООН - Жінки (UN Women).