ua en ru

"Металургпром": мито на експорт брухту в розмірі 50 євро принесе максимальні надходження до держбюджету

Мито на експорт брухту чорних металів у розмірі 50 євро за тонну принесе державного бюджету України 45 млн євро (або більше 1 млрд гривень), підрахували в об'єднанні "Металургпром", повідомляє галузевий портал UaProm.info.

Наголошується, що в такому разі додаткові податкові відрахування від діяльності металургів сформують основну частину цієї суми (понад 750 млн гривень, або 225 гривень/т брухту), а частка експортного мита складе лише третину у загальному обсязі надходжень до бюджету.

За словами президента "Металургпрому" Олександра Каленкова, в законопроекті, який готує Міністерство економічного розвитку і торгівлі, передбачається тимчасове підвищення експортного мита на брухт.

"Наскільки тимчасово, не знаю, але думаю, що мінімум на три роки, з 10 євро/т в даний час до якогось значення. До якого значення поки незрозуміло. Ми пропонували 50 євро/т, звучали й інші цифри - приміром, 30 євро/т. Поки Мінекономіки, як розумію, ще рішення не прийняв", - сказав він.

За попередніми даними Держзовнішінформу", в 2015 році збір брухту в Україні, як сума поставок плюс експорт, може скласти 3,750 млн т, і даний рівень можна прийняти як прогноз на 2016 рік.

"Металургпромі" відзначають, що в поточному році метпідприємства недоотримають 800-900 тис. т вторинної сировини, а поставки на комбінати за 10 місяців скоротилися в річному обчисленні на 22%, до 2,6 млн т.

"На ринку спостерігається дефіцит, в той час як країна продовжує експортувати лом за кордон. Складські резерви брухту у комбінатів скорочуються. Фактично, металурги працюють "з коліс", - констатує експерт відділу аналізу ринків металургії "Держзовнішінформ" Вадим Одаренко.

У той же час, за інформацією гравців ринку, експортери, формально декларуючи експорт брухту в Молдову, продають його в невизнану республіку - Придністров'я, де знаходиться "Молдавський металургійний завод". Таким чином, стратегічна сировина потрапляє не до українським металургам, а фактично в розпорядження Росії.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі четвертий місяць не може встановити прозорі правила гри для бізнесу ломозаготовительного. У вересні 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив МЕРТ розробити законопроект, який виведе ринок брухтозаготівлі з тіні. Думка учасників ринку з приводу оптимального розміру експортного мита розділилися: брухтовиків влаштовує тариф у розмірі 15 євро/т, а металургів - 30 євро/т