ua en ru

Місцеві вибори в Україні не відповідають європейським стандартам та є кроком назад в демократичному розвитку, - експерт

Міжнародні спостерігачі від Ради Європи дійшли висновку, що місцеві вибори в Україні не відповідають європейським стандартам та є кроком назад в демократичному розвитку України. Про це заявив керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, повідомляють західні ЗМІ.
Так, за словами Н.Ланге, пильна увага всієї Європи до місцевих виборів в Україні була парадоксальною. В Україні влада є традиційно централізованою. Майже всі рішення навіть за найдрібнішими політичними питаннями приймаються безпосередньо у Києві. При цьому майже не має значення, членом якої партії є міський голова, або кому належить більшість в місцевій раді.
"Реальне значення цих виборів мало символічний характер. На перших виборах після свого приходу до влади в лютому цього року Президент Віктор Янукович мав довести, що він продовжуватиме традицію вільних та чесних виборів, започатковану його попередником Віктором Ющенком. Для приблизно 35 мільйонів українців ці вибори стали проміжним етапом на шляху авторитарних тенденцій, які запанували після обрання В.Януковича. Після президентських перегонів у лютому до влади повернулись колишні фальсифікатори виборів, яких повалила "помаранчева" революція 2004 р.", - заявив він.
Н.Ланге зазначив, що під час місцевих виборів 31 жовтня надійшла велика кількість повідомлень про відновлення старої практики фальсифікації результатів виборів по всій країні за допомогою так званого "адміністративного ресурсу". Згідно з цими повідомленнями, на держслужбовців, вчителів та лікарів тиснули, щоб вони не висували свої кандидатури від опозиційних партій.
"В результаті, президент В.Янукович захопив контроль над значною частиною органів місцевого самоврядування по всій Україні. Після місцевих виборів окрім повноважень старої президентської системи і більшості в парламенті, він зміцнив позиції своєї партії по всій країні. Органи влади, адміністрація та міліція працюють за старими моделями, опозиція ж залишається роздробленою, а свобода слова обмеженою", - додав експерт.