Заходи "послаблення" ФРС США стануть "потрясінням для світового фінансового ринку",- Міністерство фінансів Китаю
Китайська сторона висловлює стурбованість і ставить під сумнів ухвалене США рішення про другий етап "кількісного монетарного послаблення" та вестиме зі США відвертий обмін думками з цього питання на майбутньому саміті "Великої двадцятки" в Сеулі, заявив заступник міністра фінансів КНР Чжу Гуан'яо на брифінгу, присвяченому участі голови КНР Ху Цзіньтао в саміті лідерів "Великої двадцятки" і зустрічі членів АТЕС, передає Сіньхуа.
Відповідаючи на питання журналістів, Чжу Гуан'яо відзначив, що такий крок США стане "потрясінням для світового фінансового ринку". "Сподіваємося, що макроекономічна політика США, включно з валютним курсом, сприятиме розвиткові світової економіки, а не навпаки",- наголосив він.
"Сполучені Штати як країна, що емітує основну резервну валюту світу, мають усвідомити свою відповідальність і зобов'язання",- відзначив заступник міністра фінансів Китаю. За його словами, оздоровлення світової економіки як і раніше обтяжено безліччю чинників невизначеності. За таких умов "США слід проводити відповідальну макроекономічну політику. Це буде вигідно не лише самим США, але й усьому світові".
Заступник міністра Чжу висловив сподівання, що саміт "Великої двадцятки" дасть змогу обмінятися думками з питань макроекономічної політики для сприяння розвиткові світової економіки.
Нагадаємо, що Федеральна резервна система (ФРС) США 4 листопада оголосила про другий етап "кількісного монетарного послаблення", вирішивши спрямувати 600 млрд дол. на придбання до кінця червня 2011 р. довгострокових цінних паперів скарбниці США з метою стимулювати економічне зростання в країні. Водночас ФРС залишила без змін облікову ставку (базову процентну ставку) на рівні від 0 до 0,25%.
Як повідомляли раніше, найбагатша людина світу мексиканець Карлос Слім стверджує, що США, щоб посприяти економіці, слід покладатися на приватне інвестування, а не на видатки уряду. Близький до нуля рівень облікової ставки робить "більшість інвестицій прибутковими". Карлос Слім вважає, що уряду Америки необхідно розглянути можливість продажу активів, щоб підняти економіку та скоротити дефіцит бюджету.
"І найагресивнішої монетарної та фіскальної політики не досить,- заявляв ще раніше Карлос Слім на Всесвітньому форумі в Університеті Дж.Вашингтона в Нью-Йорку.- Ці заходи тимчасові".
К.Слім говорив, що всесвітня фінансова криза - це знак: уряди мусять приборкати державний борг.