ua en ru

МЕРТ: Росія в СОТ не змогла аргументувати причини заборони українського транзиту

МЕРТ: Росія в СОТ не змогла аргументувати причини заборони українського транзиту Фото: Наталія Микольська

ЄС, США, Канада, Японія, Австралія, Швейцарія, Туреччина, Корея відзначили необхідність негайного усунення Росією діючих обмежень

Російська Федерація в Світовій організації торгівлі (СОТ) не змогла аргументувати причини заборони українського транзиту. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Як зазначається, 15 квітня 2016 року делегація України на чолі із заступником глави МЕРТ, торговим представником України Наталією Микольською взяла участь у засіданні Ради з торгівлі товарами СОТ. Повідомляється, що заява України на Раді з торгівлі товарами СОТ, була присвячена діям РФ, які руйнують стабільні та передбачувані умови торгівлі у цілому регіоні.


"Запроваджені Росією з 1 січня 2016 року невиправдані та дискримінаційні умови транзиту товарів з території України на територію Казахстану мають прямий негативний ефект на торгівлю: збільшення вартості транспортування товарів за новими маршрутами в середньому склало 30%...Як наслідок - скорочення експорту українських товарів до країн Кавказу та Середньої Азії за перший квартал 2016 року становило в середньому 48%, а з окремими країнами досягло показника 70%", - йдеться у повідомленні.

Разом із цим Росія вимагає дотримання штучних засобів контролю за пересуванням транспортних засобів з транзитними товарами у вигляді поліцейського конвою вартістю 350 доларів з автомобіля (що не передбачено актами). А вже самим найближчим часом почне діяти механізм пломбування із застосуванням навігаційної системи Глонасс з вартістю разової пломби 500 доларів.

Повідомляється, що у своїй заяві Микольська привернула увагу на системний характер порушень Росією норм міжнародного права, на їх непередбачуваний та нетранспарентний характер.

Також зазначається, що у ході засідання Україна виголосила вимогу до Росії: негайно скасувати усі заходи, які обмежують міжнародні транзитні перевезення та встановити недискримінаційний режим транзиту через російську територію відповідно до зобов’язань Росії в рамках СОТ.

"Заява України була підтримана делегаціями ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Швейцарії, Туреччини, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення Росією діючих обмежень та забезпечення дотримання правил СОТ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄС, США і ще 6 країн вимагають від РФ скасувати транзитні обмеження проти України.