Канцлер Німеччини Ангела Меркель сподівається, що в Молдові не повториться український сценарій. Таку заяву Меркель зробила на спільній прес-конференції із Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, передає Reuters.
На запитання про те, чи існує ризик того, що східний сусід Румунії опиниться в полі зору Москви, Меркель відповіла: "Ні, ми сподіваємося, немає".
Політик також висловила підтримку прагненню Молдови налагодити тісні зв'язки з Європою. Вона додала, що Німеччина і Румунія відчувають себе "політично тісно пов'язаними з Молдовою", а також готові підтримати нове проеврпоейский уряд Кишинева.
Молдова (розташована між Україною та Румунією) є однією з найбідніших країн Європи, нещодавно вона ратифікувала угоду про політичне і торгове партнерство з Євросоюзом. "Багато маленьких кроків демонструють, що Молдова є нашим близьким партнером", - сказала Меркель, коментуючи припущення про здійснення економічного тиску на Молдову у зв'язку з її зближенням з Євросоюзом.
Своєю чергою, Йоханніс зазначив, що в даний момент немає "жодних передумов" для втручання Москви у справи Молдови. Німецька та румунська сторони наголосили, що криза в Україні звернула увагу і на ситуацію у Придністров'ї, яке проголосило незалежність від Молдови.
Нагадаємо, раніше британський прем'єр Девід Кемерон заявив, що провал у вирішенні українського конфлікту може відбитися на ситуації в Молдові. За його словами, якщо не протистояти Росії, продовжиться дестабілізація. "Наступними можуть бути Молдова або одна із країн Прибалтики", - сказав 24 лютого він.
У лютому парламент Молдови більшістю голосів затвердив проеєвропейского бізнесмена Кирила Габуріча на посту прем'єр-міністра. Його кандидатура була запропонована Ліберально-демократичною партією.
У листопаді 2014 року в Молдові відбулися парламентські вибори. Явка на виборах склала 55,86% виборців. Це нижче, ніж на виборах 2010 р., коли на дільниці прийшли 65,04% виборців.