Як мер Хмельницького став двірником, а мер Чернівців - кондуктором у тролейбусі
Міські голови Хмельницького, Житомира, Чернівців, Долини, Тростянця і Глухова взяли участь у спецпроекті "Мер під прикриттям" та прожили один день в ролі пересічного містянина. Аби дізнатися, що люди думають про роботу мерій, очільники 6 міст змінили зовнішність і вийшли в народ.
Ідея експерименту належить Ірині Озимок, засновниці Міжнародного саміту мерів, який відвідали понад 150 міських голів у листопаді 2017 року. "Під час саміту ми побачили, що мери відкриті до співпраці та прагнуть змінювати міста. Але, за даними International Republican Institute, лише 1,5% мешканців 24 міст оцінили роботу мерій на відмінно у 2017 році. Люди часто бояться відверто сказати, чим не задоволені, саме тому ми створили спецпроект "Мер під прикриттям", який дозволить мерам особисто почути відгуки містян про свою роботу", – розповіла Ірина Озимок.
Юрій Бова, який очолює Тростянець вже понад 13 років, на один день став продавцем бакалії. Містяни дякували команді мера за розвиток туризму в місті, але звернули увагу на слабку туристичну інфраструктуру.
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин змінив свою професію на фах вихователя у дитячому садку. На новій роботі він поспілкувався з батьками, допомагав дітям. Дорослі зауважили, що в місті бракує хороших дитмайданчиків.
Володимир Гаразд, міський голова Долини, вітав долинян з новорічними святами в костюмі Святого Миколая. І вислухав скарги щодо паркування у неналежних місцях.
Мішель Терещенко, мер Глухова та нащадок роду меценатів Терещенків, став викладачем французької мови: "Молоді люди емігрують із Глухова, і це трагедія для міста. Тому мені було цікаво поспілкуватися зі студентами та зрозуміти, як вони мислять. Я намагався донести, що освіта важлива для їхнього майбутнього і що ми можемо розвивати місто разом". Відтепер Мішель Терещенко щотижня проводить одне заняття студентам під час своєї перерви на обід.
Міський голова Чернівців Олексій Каспрук працював у тролейбусі №4 кондуктором. Мер наклеїв собі вуса, продавав пасажирам квитки та питав їх, що вони думають про роботу міської ради. Більшість людей не впізнали мера та охоче ділилися незадоволеністю станом доріг.
Олександр Симчишин, очільник Хмельницького та за сумісництвом віце-прем’єр футбольного клубу "Спортлідер+" став двірником. "Я здивувався, коли зустрів нашого мера на вулиці, – розповів хмельничанин Юрій Підлеснюк. – Хоч із ним завжди можна поспілкуватися і напряму, і в соціальних мережах, я все ж скористався можливістю: зауважив, що деякі вулиці не прибирають, і звернув увагу на розвиток велоінфраструктури у місті".
Спецпроект демонструє: щоб вирішувати нагальні проблеми і розвивати місто, мер має взаємодіяти з мешканцями.
Проект втілений за підтримки Western NIS Enterprise Fund. Стежте за діяльністю мерів на сторінці Facebook Міжнародного саміту мерів.