Протидія незаконному обігу підакцизних товарів – є одним з головних пріоритетів у роботі Державної фіскальної служби. Другий пріоритет – боротьба з так званими скрутками ПДВ.
Про це заявив керівник Державної фіскальної служби Вадим Мельник під час круглого столу в ДФС з представниками бізнесу та контролюючих органів щодо незаконного обігу підакцизних товарів.
За його словами, за перші два місяці 2021 року з незаконного обігу було вже вилучено 226 тонн спирту, 134 тонни лікеро-горілчаних виробів, понад 547 тисяч пачок тютюнових виробів, понад 8 тисяч марок акцизного податку з ознаками фальсифікації.
Крім того, було припинено діяльність 24 лікеро-горілчаних незаконних виробництв і 4 тютюнових виробництв, а також розпочато 97 кримінальних проваджень за ст. 204 КК України.
Встановлено 53 сайти, на яких проводиться незаконна реалізація спирту і лікеро-горілчаних виробів. Наразі триває робота щодо їх заборони у судовому порядку.
Глава Державної фіскальної служби також повідомив про оновлений формат діалогу з бізнесом. Він розповів, що готує новий проект, який стане гарантією створення діалогу між державою і підприємцями.
"Наша робота з руйнування схем і ліквідації тіньового ринку - це не тільки про економічну безпеку, а також про допомогу бізнесу. Офіційні представники торгових марок терплять репутаційні збитки через існування підробок. Знищити діяльність тіньових підприємств і спростити обмін інформацією допоможе проектний офіс для зв'язків з бізнесом", - сказав Вадим Мельник.
Водночас представники бізнесу і виробники лікеро-горілчаної продукції теж підняли ряд питань щодо боротьби з безакцизними товарами, перевірок, процесу утилізації контрафактної продукції та інших аспектів, пов'язаних з виконанням ДФС її повноважень.
Нагадаємо, Кабмін призначив Вадима Мельника головою Державної фіскальної служби у грудні 2020 року. У понеділок, 22 лютого, стало відомо, що Мельник почав кадрову чистку і звільнив 10 керівників регіональних підрозділів.