Медведчук йшов у владу для реалізації проектів з реформування країни, - Загородній
Дискредитація лідера Громадського руху "Український вибір" Віктора Медведчука була вигідна як провладним, так і опозиційним політикам через його реформаторські погляди. Про це заявив член виконавчого комітету руху Юрій Загородній.
"Можу сказати, що після приходу до влади "помаранчевої" команди я, як і Віктор Медведчук, відчув на собі як працює державна репресивна машина. Проти нас намагалися фальсифікувати справи, пред'являли звинувачення, над безглуздістю яких сміялися самі ж співробітники прокуратури", - повідомив Загородній. За його словами, це було елементарне зведення рахунків, середньовічне полювання на відьом, але всі справи були закриті.
Однак, за словами члена виконкому, інакомислення не прощають, а Медведчук за світоглядними позиціями принципово відрізняється від більшості українських політиків. "Це виключно порядна людина. Людина високих моральних принципів. Можу сказати, що Медведчук йшов у владу не для "заробляння", а для реалізації проектів з реформування країни", - підкреслив Загородній.
Він також зазначив, що ще за часів Кучми саме Віктор Медведчук першим запропонував ввести декларування чиновниками не тільки доходів, але і витрат, однак тоді проти цієї ініціативи виступив Азаров.
"Зауважте, за десять років ідея Медведчука так і залишилася нереалізованою. Як результат - в Україні розплодився цілий сонм чиновників і політиків, що живуть на одну зарплату. Зате їхні витрати деколи бентежать навіть арабських шейхів", - говорить політик.
На його думку, дискредитація лідера "Українського вибору" була вигідна багатьом, адже в українській політиці влада і високі посади потрібні тільки для особистого збагачення, а Медведчук займається реформами.
"Наприклад, перехід до парламентсько-президентської республіки усунув концентрацію владних повноважень в одних руках. По суті, ще в 2004 році Медведчук запропонував таку систему взаємин всіх гілок влади, яка апріорі робила неможливою узурпацію влади однією людиною. Я переконаний, якби у нас діяла Конституція 2004 року, то кривавих подій у 2014 не було б", - підсумував Загородній.