Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук розповів, чому для ЄС така важлива заборона на дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації. Про це він написав у своєму блозі на сайті руху.
"Верховна Рада, всупереч наполяганням Євросоюзу, відмовилася включити в Трудовий кодекс вказівку про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, хоча це зараз одна з умов запровадження безвізового режиму. І оскільки навколо цього питання так багато спекуляцій, варто розібратися в усьому цьому, причому без емоцій, використовуючи виключно правові аргументи. Насамперед, заборонена у нас дискримінація на основі сексуальної орієнтації? На мій погляд, її заборона очевидна, це випливає як з Конституції України, так і з інших правових актів", - розповів він.
Політик підкреслив, що дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації вже заборонена як внутрішнім українським законодавством, так і міжнародними договорами України.
"Є лише один офіційний документ, який визначає ці умови, - План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. З ним нескладно ознайомитися: він буде розміщений на сайті уряду українською та англійською мовами. Боротьбу з дискримінацією в документі присвячено розділ 2.4.3. "Права громадян, включаючи захист меншин", - зазначив він.
За словами Медведчука, в тексті документа немає ніяких окремих згадок про сексуальну орієнтацію.
"Тим не менш, як видно з листа голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінського міністру закордонних справ Павлу Клімкіну від 22 жовтня, яке опинилося у розпорядженні нашої преси, Євросоюз вимагає для виконання зазначеного плану дій прямої вказівки на заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в трудовому законодавстві. Ось тільки на якій правовій підставі, якщо у Плані дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України це не прописано? Виходить, що відносини України та Євросоюзу в такій важливій сфері регулюються якимсь таємним договором, секретним протоколом...", - заявив він.
Політик вважає, що якщо європейцям - на тлі міграційного кризи - потрібен привід, щоб відмовити Україні в безвізовому режимі, то цей привід вони все одно знайдуть.
"Або ж створять такі умови, що в'їхати до ЄС без візи буде складніше, ніж отримати "шенген". І все ж, чому європейці так наполегливо вимагають заборонити дискримінацію людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, якщо дискримінація ця вже законодавчо заборонена? Думаю, через внесення поправок до Трудового кодексу вони домагаються бажаного - щоб тема прав сексуальних меншин займала в Україні таке ж місце, як і на Заході. А потім вже можна буде домагатися і легалізації одностатевих шлюбів, і іншого", - резюмував він.