Медведчук назвав ключову проблему української економіки
Найважливішою складовою економічної кризи в Україні стало падіння обсягів експорту. Про це заявив лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Тільки за січень-лютий нинішнього року експорт вітчизняних товарів знизився на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року. І хоча експорт до Європи зріс на 5,6%, це не знизило падіння загального обсягу, оскільки Україна втрачає традиційні ринки збуту - країни СНД", - зазначив він.
За словами політика, зростання експорту в Туркменістан і Узбекистан не може компенсувати загальної негативної картини, і обвального зниження торгових оборотів з РФ, Казахстаном і Білоруссю.
"Альтернатива, яку нібито пропонують Україні, - ринки ЄС - не покриє і десятої частини обсягу ринків, які ми втрачаємо в країнах Митного союзу. Самі європейські експерти говорять про те, що можливе збільшення українського експорту в Європу максимально може скласти близько 500 млн євро в рік. Порівняємо з експортом у країни СНД - 2 325 млн дол. США тільки за перші два місяці цього доку (і це при падінні його обсягів)", - додав Медведчук.
Він також зазначив, що у експертів є серйозні сумніви в тому, що Україна зможе в значних обсягах скористатися преференціями, запропонованими ЄС.
"Слід враховувати, що з промтоварами Україну, за винятком сировини та продукції низького ступеня переробки, в ЄС ніхто і не чекає. 4/5 передбачуваного зростання експорту України в ЄС - це продукція АПК з досить складною процедурою узгодження дозвільних документів", - підкреслив він.
Медведчук зазначив, що якщо Україна остаточно втратить свої традиційні ринки збуту, експорт в Європу продукції вітчизняного виробництва ситуацію не врятує.