Масштаби аварії на атомному комплексі "Фукусіма-1" і на АЕС у Чорнобилі в 1986 р. зовсім різні, впевнені інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає РБК з посиланням на Reuters.
Ці інциденти не слід прирівнювати один до одного хоча б тому, що рівень витоку радіації після аварії на АЕС "Фукусіма-1" значно відрізняється від показників 1986 р., відзначили представники МАГАТЕ на прес-конференції у Відні.
У ході свого виступу інспектори міжнародної організації відзначили, що у них немає причин не довіряти даними уряду Японії і регулюючих органів країни, які відстежують процес ліквідації аварії на АЕС та інформують про рівень радіаційної загрози. У цілому, на думку МАГАТЕ, масштаб аварії на АЕС "Фукусіма-1" має на увазі "не стільки дії, скільки комунікацію" в питанні усунення наслідків.
Нагадаємо, раніше представники компанії-оператора аварійної станції "Фукусіма-1" TEPCO повідомили, що масштаби аварії на АЕС "Фукусіма-1" у японській провінції Фукусіма можуть перевершити чорнобильський показник. За їх словами, є небезпека, що загальний обсяг викиду радіації може перевищити показник 1986 р.
Тим часом представники Національного агентства з атомної та промислової безпеки Японії заявляють, що ситуація на аварійній АЕС принципово відрізняється від чорнобильської. За попередніми даними, зараз обсяг викиду радіоактивних речовин не перевищує 10% від чорнобильського антирекорду.
Проте ряд експертів принципово не згодні з такою оцінкою ситуації: у поселеннях, розташованих за 40-50 км від станції (території, не включеної в зону відчуження), рівень радіації перевищує норму в 7-9 разів.