ua en ru

М.Саакашвілі закликав до об'єднання всього Кавказу

Президент Грузії Михайло Саакашвілі запропонував об'єднати всі регіони Кавказу. У своєму виступі на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ООН) грузинський лідер висловився за подолання багатовікової ворожнечі народів Кавказу і об'єднання регіону, передає РБК з посиланням на матеріали прес-служби Президента Грузії.

"Об'єднана, цілісна, по-європейськи модернізована демократична і багатонаціональна Грузія буде здатна стати важливим чинником толерантності та співпраці на спільному просторі Кавказу, коли Абхазія і Цхинвальський регіон знову стануть частиною єдиної країни. Це - прямий шлях до створення умов для посиленої співпраці на основі поліпшення політичних взаємин Грузії з Російською Федерацією ", - таку заяву зробив М.Саакашвілі з трибуни ООН, нагадавши при цьому про небезпеку сепаратистських процесів на Північному Кавказі.

Крім того, не обійшов стороною президент республіки і питання грузинської демократії. За словами М. Саакашвілі, Грузія в даний час "стоїть на роздоріжжі". Однак головним напрямком політики влади країни в будь-якому випадку повинно залишитися прагнення до миру в регіоні. "Як президент молодої демократії, яка пережила війну, вторгнення і все ще знаходиться у частковій окупації ядерної наддержави, я можу сказати, що світ залишається нашою головною метою", - відзначив М.Саакашвілі.

При цьому, за словами президента, залишається відкритим питання про майбутнє грузинської демократії. Звертаючись до питання про свого наступника, М.Саакашвілі заявив, що мріє про те, щоб настав день, коли президентом Грузії стане Абхазії чи осетин. Таким чином, М.Саакашвілі повернувся до важливого для Тбілісі питання про територіальну цілісність Грузії.

Поряд зі звинуваченнями на адресу Росії про "розв'язуванні збройного конфлікту" в 2008 р. М.Саакашвілі також відзначив, що, незважаючи на "численні погрози з Москви", жодна з колишніх радянських республік до цих пір не визнала незалежності Абхазії і Південної Осетії. На думку грузинського президента, такі рішення колишніх республік свідчать про їх "політичної незалежності", що є важливим чинником на шляху становлення демократії.

Разом з тим приділив увагу М.Саакашвілі і традиційного вихваляння політики США. За словами грузинського лідера, "під проводом" президента США Барака Обами і держсекретаря Хілларі Клінтон знов почалися прямі переговори між Ізраїлем і Палестиною щодо врегулювання ситуації на Близькому Сході. Таким чином, на думку М.Саакашвілі, настав моменту, коли "багато людей отримали надію на тривалий мир на Близькому Сході".