ua en ru

М.Бродський: Є докази того, що рік тому В.Бойко продав акції ЗАТ "Ілліч-Сталь" російським інвесторам.

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський заявляє, що є докази того, що рік тому генеральний директор "ММК ім. Ілліча" Володимир Бойко продав акції ЗАТ "Ілліч-Сталь" російським інвесторам. Про це повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва.
"Держкомпідприємництво отримало клопотання про необхідність забезпечення контролю за проведенням реєстраційних дій. Враховуючи важливість підприємства для держави, комісія комітету відвідала Маріуполь для здійснення нагляду. Ми перевірили правильність оформлення всіх документів, і на підставі цього можу повідомити: є всі докази того, що рік тому - саме в розпал економічної кризи - В.Бойко продав акції ЗАТ "Ілліч-Сталь" російським інвесторам", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше сьогодні генеральний директор "ММК ім. Ілліча" В.Бойко звинуватив М.Бродського у тому, що М.Бродський "привіз до Маріуполя нового директора".
Нагадаємо, сьогодні В.Бойко заявив, що робота регістратора комбінату - ВАТ "Українська реєстраційна компанія" - блокується у зв'язку з подіями навколо Маріупольського металургійного комбінату (ММК) ім. Ілліча. Він заявив, що, за його даними, відбулася також зміна керівництва реєстраційної компанії.
"Директора не пускають на роботу. Я не знаю точно, але, можливо, його вже звільнили", - сказав В.Бойко.
У самій компанії жодних коментарів з цього приводу не дають.
Нагадаємо також, що 26 травня ц.р. представники компаній Formigos Holding Ltd Борис Подольський та Revain Ltd Ілля Горн (обидві зареєстровані на Кіпрі) повідомили про придбання на користь якогось російського металургійного концерну 100% акцій ЗАТ "Ілліч-сталь", що володіє 90% акцій ММК. Вони відзначили, що операція була здійснена після того, як голова правління ММК рік тому запропонував віддати акції підприємства державі у зв'язку з труднощами, викликаними кризою.
Проте голова правління меткомбінату Володимир Бойко категорично спростував факт здійснення операції. Він припустив, що за вказаними офшорами можуть бути структури "Привату" (Україна) або "Базела" (РФ). Експерти вважають, що незабаром можна чекати на активні дії зі зміни керівництва підприємства.
За даними Національного депозитарію України, Formigos Holding і Revain були зареєстровані в травні 2009 р. у переліку індивідуальних ідентифікаційних кодів власників цінних паперів - нерезидентів. Після цього компанії нібито провели відповідні переговори, результатом яких стало придбання ЗАТ.
При цьому Б.Подольський відзначив, що покупку здійснили декілька компаній, зокрема представлені на прес-конференції, тому дозволи антимонопольних органів на придбання 100% ЗАТ не потрібні.
В.Бойко спростував заяви представників кіпрських компаній. "Я не продавав 100% акцій ЗАТ "Ілліч-сталь". І якби захотів це зробити, то не зміг би, оскільки власниками підприємства є 37 тис. наших співробітників", - сказав він.
Водночас Б.Подольський підтвердив виданню, що акції були придбані в уповноважених осіб, які можуть розпоряджатися ними й ухвалювати відповідні рішення про продаж.
В.Бойко не заперечує, що слідом за заявами Formigos Holding і Revain може відбутися спроба зміни керівництва підприємства, зокрема із застосуванням сили.
"Я упевнений, що за цими заявами стоїть український або російський бізнес, і ми маємо намір з'ясувати, хто конкретно", - сказав він.
Так, В.Бойко нагадав, що Б.Подольский раніше очолював австрійську компанію ABH, яка замовляла судна на Чорноморському суднобудівному заводі, а І.Горн надавав юридичні послуги під час придбання "Русалом" Олега Деріпаски Миколаївського глиноземного заводу, а потім він був гендиректором Чорноморського суднобудівельного заводу.
ВАТ "Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча" - друге за величиною металургійне підприємство країни, спеціалізується на виробництві листового прокату і слябів. У 2009 році ММК ім. Ілліча виробив 3,07 млн т прокату - на 28% менше, ніж у 2008 році. Минулий рік підприємство закінчило зі збитком 255,9 млн грн. Штат складає 92 тис. людей.