Будь-яка атака на ядерні об'єкти Ірану призведе до виходу країни з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. З відповідною заявою виступив представник Ірану в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) Алі Солтанеї. За його словами, при такому розвитку подій Тегеран буде вимушений перемістити свої центрифуги по збагаченню урану "в надійніші місця", передає Reuters.
Як сказав Солтанеї, у разі атаки парламент країни може заборонити інспекторам МАГАТЕ оглядати іранські ядерні об'єкти. При якнайгіршому варіанті розвитку подій Іран і зовсім може вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Військові інтервенції, за словами іранського дипломата, не зможуть зупинити збагачення урану.
Разом з тим Іран докладатиме всі зусилля для досягнення прогресу в переговорах з питання ядерної програми, сказав Солтанеї, додавши, що країна "готова знайти зважене вирішення проблеми".
На початку листопада повідомлялося, що Іран в грудні 2012 р. візьме участь в міжнародній конференції зі створення без'ядерної зони на Близькому Сході. В даний час точна дата проведення конференції невідома. Експерти висловлюють сумніви, що вона взагалі може відбутися. Зокрема, Ізраїль, який часто звинувачується сусідніми державами у володінні ядерною зброєю, поки не підтвердив свою участь. Відзначимо, що Ізраїль не підтверджує, але і не спростовує наявність у себе ядерної зброї.
При цьому західні держави звинувачують сам Тегеран в прагненні розробити ядерну зброю. В Ірані відкидають всі звинувачення і наполягають на виключно мирному характері ядерних досліджень, проте не пускають міжнародних експертів на низку ядерних об'єктів, зокрема центр в Парчині.
Літом 2012 р. США, Канада, Великобританія і держави Європейського союзу ввели низку санкцій відносно Ісламської Республіки, які призвели до серйозних економічних складнощів.
Читайте також: Міжнародні санкції проти Ірану не мають видимого впливу на ядерну програму країни, - гендиректор МАГАТЕ