Керівники генпрокуратури (ГПУ) і Державної фіскальної служби (ДФС) - Юрій Луценко і Роман Насіров - опинилися в центрі інформаційних атак, мета яких - зберегти активи окремих бізнес-структур, причетних до відмивання грошей або корупційних схем. Про це заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За його словами, українці піддаються на інформаційні маніпуляції і цим користуються, зокрема, представники ряду бізнес-структур у спробі чинити тиск на силовиків.
"За моїми відомостями, після того, як ГПУ і ДФС взялися за людей, причетних до виведення коштів в офшори однією з мережі заправок, Луценко і Насіров стали головними фігурантами хвилі замовних матеріалів. Так, першого звинуватили у рейдерстві, а Насіров раптово виявився винним у ініціативою великих продавців електроніки знизити поріг неоподатковуваної вартості імпортованих товарів до 22 євро", - зазначив Фесенко.
На думку експерта, не тільки Насіров став лідером за кількістю маніпуляцій навколо своєї персони, глава ГПУ також змушений "тримати удар".
"Варто генпрокурору тільки взятися за будь-яку резонансну справу, інформаційний простір тут же рясніє звинуваченнями у перевищенні повноважень або політичному складі справи", – повідомив політолог.
Як відомо, у листопаді 2016 року в рамках справи про ухилення від сплати приблизно 1 млрд грн податків, співробітниками ДФС і ГПУ були проведені обшуки в групі кампаній "БРСМ-Нафта". Тоді за рішенням суду в 21 області були проведені обшуки і накладено арешт на обладнання на 41 АЗС, 5 нафтобаз і 4 офісних приміщень.