Лівійська опозиція оголосила про готовність вести діалог з прихильниками Муаммара Каддафі в уряді Тріполі на предмет їх входження в нові органи управління країною. Відповідну заяву зробив глава Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель Джаліль в інтерв'ю телеканалу RT арабською мовою - "Русія аль-Яум", передає РБК. "Серед тих, хто був у колишньому уряді, багато шанованих людей, з якими ми з готовністю будемо вести діалог, щоб вони увійшли в виконавчі органи майбутньої Лівії", - підкреслив він. "Все, що повинно бути зроблено, буде йти в руслі інтересів революційних мас. Наша основна вимога - це щоб Каддафі і його сини покинули Лівію. Ми не проти діалогу з тими, хто є патріотом Лівії, має чисті помисли і діє прозоро з тим, щоб забезпечити для Лівії світле майбутнє", - зазначив Джаліль.
За його словами, опозиція на контрольованій нею території змогла забезпечити "мінімальний прожитковий рівень". "Нам нічого не обіцяють напевно відносно заморожених коштів, які могли б бути використані на благо лівійського народу. Тим не менш, нам вдається забезпечити, якщо не мінімум, то хоч щось з необхідного", - сказав він.
Як зазначив керівник НПР, у повстанців немає в достатній кількості необхідного озброєння, щоб протистояти військам Каддафі, "які добре оснащені і підготовлені". "Наші бійці озброєні лише гвинтівками та мають обмежені можливості. Ми не отримали нічого, що могло б забезпечити мінімальний військовий паритет. Це стосується військової сторони питання. В гуманітарному ж аспекті необхідно забезпечити прохід в райони Яфран, Киркиля і Гелаа, які знаходяться в облозі ось вже 10 днів. Жінки і діти там потребують допомоги. До 25 тис. біженців пішли на кордон з Тунісом, а жителі цих трьох районів не можуть їх покинути, так як війська Каддафі їх блокують. Там складається дуже складна гуманітарна ситуація", - сказав Джаліль.
Відповідаючи на питання про долю раніше укладених угод і контрактів, робота на яких була розпочата до нинішніх подій, голова НПР підтвердив, що новий уряд Лівії буде виконувати всі взяті на себе зобов'язання. "Це вимога міжнародного права. Робота нинішньої Національної перехідної ради буде тривати максимум один рік після того, як країна буде звільнена. У нас є своя дорожня карта, за допомогою якої ми сформуємо національний конгрес, який буде обраний за участю жителів всіх лівійських населених пунктів, за пропорційним принципом, тобто залежно від числа жителів. Національний конгрес сформує тимчасовий уряд для здійснення виконавчої влади в країні, а також сформує конституційну комісію, яка розробить конституцію для подальшого її прийняття в ході всенародного референдуму. Ми розраховуємо, що вся ця процедура займе не більше одного року", - підсумував він.