Литвин вважає контрпродуктивною розмову щодо валюти, якою ведуться розрахунки за російський газ
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає контрпродуктивною розмову щодо того, у якій валюті Україні краще вести розрахунки за поставки російського газу. На цьому Литвин наголосив, відповідаючи на запитання журналістів щодо впливу відповідної пропозиції російської сторони на економічну безпеку країни, повідомляє прес-служба Верховної Ради.
"Начебто у нас є великий запас доларів, євро або швейцарських франків. У нас взагалі невеликий золотовалютний запас", - зауважив він. Тому, на думку керівника парламенту, загроза економічній безпеці країни існуватиме до тих пір, "доки Україна не буде заробляти кошти, і експорт не буде переважати імпорт". На превеликий жаль, підкреслив Литвин, "негативне сальдо у нас поступово зростає".
"Я вважаю, що треба перейматися саме цим, і перейматися тим, щоб заробляти гроші, аби було чим розраховуватися. Тоді не буде мати значення, про що йтиметься - рублі, долари, євро чи іншу валюту", - сказав голова Верховної Ради України.
На його думку, владі потрібно "міняти тональність розмови, і не просто говорити загалом про реформи, переконуючи один одного у виконанні графіку прийняття рішень". "Необхідно питати у людей, як вони сприймають перетворення, - додав В.Литвин, - чи розуміють вони, про що йдеться, коли кажуть про реформи, наприклад, у сфері медицини або у АПК".
Він висловив переконання, що реформаційні плани влади повинні мати відгук у суспільстві. "Тому я впевнений, що запропонована розмова про те, у чому краще вести розрахунки, є контрпродуктивною, оскільки зусилля потрібно концентрувати на зароблянні грошей, щоб була можливість розраховуватися за енергоносії, а це критично важливо для країни", - наголосив Литвин.
Раніше повідомлялося, що компанія "Нафтогаз Україна" залучила у російського "Газпромбанку" кредит на 550 млн дол. для оплати жовтневих поставок газу "Газпрому".
Зазначимо, Литвин сьогодні перебуває з офіційним візитом у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація) для участі у заходах Міжпарламентської асамблеї країн - учасниць СНД.
Голова Верховної Ради України взяв участь у засіданні Ради МПА СНД, під час якого голова Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко була одноголосно обрана головою Ради МПА СНД.
Під час засідання було обговорено двадцять питань, серед яких: про хід реалізації плану заходів, присвячених 20-річчю СНД та МПА; про хід ратифікації та виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності міждержавними угодами, прийнятими Радою керівників держав, Радою голів урядів та Економічною радою СНД; про план роботи МПА на 2012 рік та інші.
Литвин також візьме участь у зустрічі голів парламентів держав-учасниць СНД.