ua en ru

Литвин вважає, що закон про мови ухвалено без порушення регламенту

Голова Верховної Ради Володимир Литвин упевнений, що закон про мови ухвалено без порушення регламенту. Про це він заявив на сьогоднішній прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, відповідаючи на питання про те, чому Литвин переніс в часі розгляд законопроекту про мови, який був прийнятий за основу, Литвин сказав: "Я нікому нічого не збираюся пояснювати. Оскільки минулого четверга Верховна Рада завершила розгляд, сьогодні Верховна Рада України повинна була ухвалити рішення, оскільки відповідно до закону про регламент, ми не маємо права переходити до розгляду іншого питання, поки не завершимо попереднє питання. Таких проектів законів було п'ять. Перші два проекти закону, відносно яких депутати внесли пропозицію про їх відхилення. Ця пропозиція була поставлена на голосування, і ці два закони були зняті з розгляду. Третій проект закону 9073 - авторство Колесніченко-Ківалов - прийняті за основу. Наступні два законопроекти, автор одного з них - Колесніченко - зняв свій законопроект, ВР за це проголосувала, за зняття (з розгляду). І, нарешті, останній законопроект, за авторством Катерини Самойлик, який був прийнятий за основу. Тому тут все очевидно і зрозуміло. І ніяких підлих дій не було", - сказав Литвин.

Він нагадав, що питання про розгляд цих законопроектів вирішувалося на погоджувальній раді за участю керівників фракцій. "Звучали різні пропозиції - про направлення цього законопроекту на повторне перше читання, про направлення суб'єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання і щодо публікації в газеті "Голос України" для, так би мовити, всенародного обговорення. Оскільки не був знайдений компроміс, залишилася перша позиція, яка в регламенті на першому місці - ухвалення законопроекту за основу, що і було зроблено", - сказав Литвин.

Також голова ВР висловився проти цього закону, оскільки навіть якщо його прийняти остаточно, він не виконуватиметься.

Зазначимо, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив: "Ми вважаємо, що в законі про основи державної мовної політики немає жодного пункту, який порушує Конституцію. Тому ніхто не звертатиметься до Конституційного суду. У цьому немає просто сенсу".