Голова Верховної Ради України Володимир Литвин для зняття протистояння навколо мовного питання і повернення ситуації в законне русло рекомендує Президентові України Віктору Януковичу звернутися до парламенту з письмовим проханням переголосувати закон про мови з урахуванням поправок, поданих до нього, а опозиції радить приєднатися до роботи над даним документом. Про це Литвин заявив в інтерв'ю телеканалу "Рада", передає кореспондент РБК-Україна.
"Мені бачиться, що треба було б вчинити так: оскільки Президент України вже висловився про те, що він також бачить необхідність низки уточнень, доповнень до цього рішення, тим паче, що наскільки мені відомо, до нього зверталися багато людей, які мають право висловити свою точку зору, виходячи з їхньої ваги в суспільстві, можна було б таким чином діяти - Президент України звертається з листом до Верховної Ради: ви ухвалили рішення, і я поважаю ваше рішення, але в той же час я попросив би розглянути позиції: першу, другу, третю по ухваленому вами рішенню. Я не говорю про ухвалений закон, а про ухвалене рішення. І зі свого боку опозиція бере на себе зобов'язання не блокувати, брати участь у дискусіях з цього питання. Можливо, разом з тим і розглядаються поправки, які були запропоновані", - відзначив Литвин.
Також голова ВР підкреслив, що той факт, що до другого читання до даного законопроекту було подано більше 2 тис. поправок, не повинен стати перешкодою для їх розгляду, оскільки більше 4 тис. поправок було направлено до Кримінального процесуального кодексу, але, незважаючи на таку кількість, вони були розглянуті.
Литвин також висловив упевненість, що якщо Президент направить таке звернення до парламенту, "збережуть обличчя всі". "Ті, хто проголосував, говорять: ми ж ухвалили відповідне рішення, ми відреагували на настрій частини суспільства, - але є і інша частина суспільства, яка не сприймає те, що прийняли. Далі за ВР України з урахуванням цього переходить до більш предметного обговорення цього питання, зокрема з урахуванням поправок, і знімається будь-яка можливість блокування. Дається можливість кожному депутатові задекларувати свою волю. В усякому разі ті, хто підтримує цей закон, вони можуть відзвітувати перед людьми, що ми врахували ваші інтереси - враховуйте інтереси іншої частини, яка не сприймає", - підкреслив голова ВР.
Зазначимо, Литвин також заявив, що закон про мови підписувати не можна.