ua en ru

Лідери української опозиції закликали ЄС застосувати персональні санкції проти українських високопосадовців

Українська опозиція закликала Європейський союз застосувати персональні санкції проти тих українських високопосадовців, які є відповідальними за проведення політичних репресій в Україні та систематичне порушення прав людини. Про це йдеться в заяві лідерів трьох опозиційних парламентських фракцій - ВО "Батьківщина", "Удар" та ВО "Свобода", повідомляє прес-служба "Батьківщини".

На їхню думку, оголошуючи зібрання за межами сесійної зали пленарним засіданням Верховної Ради України, представники Партії регіонів та Комуністичної партії поставили під загрозу засади парламентаризму.

"Оголошуючи своє зібрання за межами сесійної зали "пленарним засіданням Верховної Ради України", представники Партії регіонів та Комуністичної партії грубо порушили Конституцію України та Закон України "Про регламент Верховної Ради України". Ще більшим знущанням над законом було те, що спікер парламенту Володимир Рибак, який головував на цих зборах, оголосив, що в залі присутні 244 народні депутати. При цьому, за підрахунками незалежних спостерігачів, у залі було лише 182 народні депутати", - йдеться у повідомленні.

В опозиції заявляють, що завищення кількості присутніх народних депутатів було потрібно, щоб показати, що у кінозалі, який керівники Партії регіонів вибрали для проведення свого зібрання, присутня парламентська більшість.

"Фракції "Батьківщини", "Удару" та "Свободи" направили легітимних членів Лічильної комісії від опозиції, щоб зафіксувати реальну кількість учасників цих зборів, проте, народні депутати від Партії регіонів їх фізично не допустили на так зване "пленарне засідання Верховної Ради України". На ці збори також не було допущено жодного засобу масової інформації", - йдеться у заяві.

Тому, за словами опозиційних лідерів, прийняття на таких зборах будь-яких рішень та законодавчих актів від імені українського народу є відвертою спробою захоплення державної влади, прямим замахом на Конституцію і конституційний лад в державі.

"Головним замовником узурпації влади є Президент України Віктор Янукович, який особисто зацікавлений у знищенні Верховної Ради, як єдиної досі непідконтрольної йому державної інституції, котра стоїть на заваді остаточного встановлення авторитарного режиму в Україні", - йдеться у заяві.

"Ми не визнаємо "законів", ухвалених під час спроби узурпації влади. Частина з них не лише була "ухвалена" з порушенням визначеної законом процедури, але й має відверто корупційний та лобістський характер. А імітація розгляду законів на виконання зобов'язань України перед Євросоюзом є фактично профанацією ідеї євроінтеграції", - заявили лідери опозиції.

"Батьківщина", "Удар" та "Свобода" заявили, що підтримували і будуть підтримувати всі належно підготовлені і розглянуті згідно з парламентською процедурою євроінтеграційні закони, у тому числі подані урядом. Але опозиційні фракції мають власний пакет законопроектів на випадок, коли влада не підготує проекти законів, спрямовані на зближення України з ЄС.

"Ми закликаємо Європейський союз не робити українців заручниками злочинної антинародної політики нинішньої влади, а всіх, від кого це залежить, зробити все можливе для вчасного та повного виконання критеріїв, досягнення яких необхідно для підписання угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Зокрема, тих, що стосуються звільнення політичних в'язнів Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших. Ми переконані у необхідності застосування персональних санкцій проти тих високопосадовців, які є відповідальними за проведення політичних репресій в Україні та систематичне порушення прав людини", - йдеться у заяві опозиції.

Заяву підписали лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, лідер партії "Удар" Віталій Кличко та лідер ВО "Свобода"Олег Тягнибок.

Читайте також: Закони з євроінтеграції зблизять позиції провладних і опозиційних депутатів, - Рибак