Лідери країн ЄС домовилися про створення органу для нагляду в банківському секторі
Лідери європейських країн на саміті в Брюсселі прийшли до угоди про створення єдиного для єврозони органу з нагляду в банківському секторі, повідомляє Reuters. Також прийнято рішення за допомогою нового контрольного механізму проводити пряму рекапіталізацію проблемних банків за рахунок коштів фондів фінансової допомоги.
Голова Європейської ради Херман ван Ромпей в ході прес-конференції зазначив, що створення функціонуючого спільно з Європейським центральним банком (ЄЦБ) наглядового органу має бути завершено до кінця 2012 р. За словами чиновника, запуск нової структури дозволить розірвати "порочне коло" між банками та національними урядами.
Ван Ромпей додав, що країни, чиї фіскальні показники відповідають вимогам єврозони, можуть залучати кошти тимчасового Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), а згодом - постійного Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для підтримки ставок по державних облігаціях на фінансових ринках.
"Ми відкриваємо можливість країнам з гарною поведінкою залучати кошти стабілізаційних фондів з метою нормалізації ситуації на фінансових ринках і підтримки ставок по державних облігаціях на необхідному рівні", - заявив ван Ромпей.
Разом з тим, Італія і Іспанія поки утримуються від затвердження довгострокової програми стимулювання економічного зростання ЄС, наполягаючи на тому, що в першу чергу необхідно вирішити короткострокові завдання. Зокрема, вони вимагають знайти можливість для зниження ставок по облігаціях.